Як вибрати квартиру в новобудові й не помилитися

Вибір квартири в новобудові потрібно проводити поетапно / pixabay

Вибір квартири в новобудові потрібно проводити поетапно / pixabay

У разі купівлі квартири в новобудові необхідно перевірити усе — від концепції житлового комплексу до юридичного статусу житла й чистоти компанії, від локації будинку до інфраструктури у складі проєкту, планування квартири й зонування простору. The Page зібрало основні правила та поради, як вибрати квартиру в новобудові.

Визначтеся з метою купівлі нерухомості й основними критеріями

Ви повинні чітко розуміти, що і для чого шукаєте на первинному ринку нерухомості. Простіше кажучи, якою є мета купівлі — інвестиції в нерухомість чи купівля житла для себе.

І в тому, і в іншому разі для вас рівнозначно важливо купити ліквідний ЖК. Для цього потрібно оцінити локацію, місце розташування, район за такими критеріями, як-от транспортна доступність, наявність соціально-побутової інфраструктури під рукою, близькість паркових зон і скверів, віддаленість від центрального ділового району.

Telegram Logo

Наступний етап — вибір концепції та формату новобудови. Наразі найліквіднішими категоріями житла вважаються новобудови комфорт+ і бізнес-сегмента у форматі «місто в місті», багатофункціональні проєкти, сервісні ЖК. Капіталізація нерухомості в таких об'єктах становить у середньому + 25-30% з моменту старту й до завершення циклу будівництва.

До оцінки концепції новобудови входить і перевірка відповідності майбутньої інфраструктури комплексу вашим очікуванням: усе необхідне буде під рукою чи доведеться витрачати час на дорогу на шопінг, за розвагами, пошук місць для прогулянки за периметром житлового комплексу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Якщо купуєте нерухомість для того, щоб здавати її в оренду, важливо чітко розуміти портрет майбутнього квартиронаймача. Банальний приклад: якщо це комплекс, який орієнтовано на сімейну аудиторію, то вся інфраструктура зазвичай заточується під них. Child-free аудиторії це може не сподобатися.

Як перевірити стан квартири перед купівлею

Купівля квартири в новобудові — це у 99,9% випадків інвестиції в майбутні квадратні метри, які ще не побудовано. Значна їхня кількість купується на низькому старті, бо купити квартиру на етапі котловану означає скинути ціну. Це дає можливість заощадити й заробити на зростанні вартості квадратного метра в разі подальшого перепродажу, якщо це інвестиційна угода.

На етапі вибору обов'язково потрібно звернути увагу на технологію будівництва. Здебільшого нові багатоквартирні будинки зводяться з використанням монолітно-каркасної технології, зі стінами з керамоблоку або газоблоку. За своїми характеристиками керамоблок за міцністю, якістю, звукоізоляцією краще.

У договорі важливо звернути увагу на те, щоб було прописано загальну площу квартири, номер, поверх, якісні характеристики: кількість кімнат, наявність балкона або лоджії та в якій кімнаті.

Під час вибору квартири у новобудові необхідно визначитися зі стороною світу, щоб потім не засмучуватися через відсутність або постійну присутність сонця в кімнаті. Якщо спальня з вікнами на схід — сонце світитиме вранці, а після обіду ховатиметься.

Планувальне рішення та зонування простору у квартирі — ще один важливий нюанс у разі вибору квартири в новобудові. У квартирі має бути щонайменше 7 або більше окремих зон — передпокій, гостьова, кухонна, спальна, робоча, для зберігання одягу/гардеробна, лаунж, санвузол тощо.

Огляд квартири в новобудові в разі купівлі

Питання про те, як прийняти квартиру в новобудові від забудовника, мабуть, є найболючішим на завершальному етапі вступу в права власності. Спочатку ви підписуєте акт прийому-передачі квартири, тобто, по суті, погоджуєтеся з тим, що забудовник виконав усі взяті на себе зобов'язання, а потім — основний договір.

Огляд квартири в новобудові потрібно проводити поетапно, бажано у світлий час доби. Перевірку темних кутів у ванній, санвузлі та інших місцях, де немає природного освітлення, потрібно проводити з допомогою ліхтарика. Сірники й запальничка вам не допоможуть.

Обов'язково перевірте вікна. Спочатку візуальний огляд, потім відкрийте та закрийте вікна, міжкімнатні й вхідні двері. Ніде не повинно бути щілин, рами та двері повинні закриватися без проблем.

Перевірити, чи щільно прилягає віконна стулка до рами, допоможе аркуш паперу або банкнота. Прикладіть аркуш паперу й закрийте стулку. Якщо папір важко витягнути, то вікно не пропускатиме вологу або повітря.

Оцінити метраж кімнат і висоту стелі можна з допомогою рулетки та звірити їх із заявленими в проєкті. Будівельний рівень стане в пригоді, щоб виявити нахил стін. Потрібно притулити його до стіни й стежити за бульбашкою повітря у віконці приладу: якщо бульбашка посередині, це означає, що стіна є рівною.

Довга лінійка допоможе побачити нерівності підлоги. Бетонна стяжка повинна бути без пустот і тріщин.

Перевірте роботу електрики, якщо квартира вже з розведеною електрикою. Дивіться, щоб вимикачі та розетки було встановлено прямо, на зручному рівні.

Візьміть на огляд квартири в новобудові лампочку і вкрутіть її в патрони, щоб перевірити їхню справність.

Вентиляцію під час огляду квартири в новобудові можна перевірити з допомогою аркуша паперу. Якщо він пристане до решітки, тяга є і з вентиляцією у квартирі все гаразд. Можна також використовувати запальничку або сірники.

Відстань від батареї до стіни теж має значення — вона має бути не менш як 2 см, до підвіконня — не менш як 8-10 см і не менш як 7 см від підлоги. Усе це для правильної тепловіддачі. Перевірте регулятори температури — вони повинні легко прокручуватися.

Якщо квартира з оздобленням, обов'язково перевірте фактичний обсяг робіт із заявленим, а також якість: якою плиткою викладено підлогу й наскільки добре, що зі шпалерами під фарбування, яку кухонну плитку було використано та інше.

Зверніть увагу, чи немає тріщин, нерівностей на стінах і стелях, чи все гаразд із ванною, раковиною, унітазом.

Якщо вас щось не влаштовує, не підписуйте акт прийому-передачі, а фіксуйте недоліки в листі огляду та передавайте забудовнику. Протягом 30-45 днів, залежно від умов договору, він зобов'язаний їх усунути.

Перевірка квартири в разі купівлі

Вивчити дозвільні документи на проєкт, юридичний бекграунд забудовника, попередні проєкти, поспілкуватися із сусідами або жителями інших комплексів компанії, уважно вчитатися в договір — це наступні пункти в списку перевірки квартири в разі купівлі.

Перевірити документи забудовника можна самому або скористатися допомогою юриста. Важливо вивчити цілий пакет дозвільної документації: договір на право користування земельною ділянкою, ліцензію генпідрядника, дозвіл на будівництво, містобудівні документи та обмеження.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини