Медична допомога під час карантину: як укласти декларацію з лікарем онлайн

Структура матеріалу

В умовах пандемії коронавірусу не рекомендовано відвідувати великі скупчення людей, зокрема лікарні, без крайньої необхідності. Однак у рамках реформи системи охорони здоров'я без декларації з лікарем неможливо скористатися медичними послугами, вартість яких покриває держава.

Відтак Міністерство охорони здоров'я забезпечило можливість заповнити декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром онлайн. Також її можна підписати не тільки з лікарем, який працює у державній лікарні, а й з медиком, який працює у приватній клініці.

The Page розбиралося, як відбувається заповнення онлайн-декларацій. Варто зазначити, що у державних лікарнях все одно доведеться відвідати заклад для підпису декларації.

Telegram Logo
1

Як обрати сімейного лікаря онлайн

Для того щоб укласти декларацію з лікарем онлайн, потрібно обрати медичний заклад поруч із місцем вашого проживання. Це можна зробити у сервісі Helsi, там можна знайти й лікаря. Шукати лікаря у системі краще за адресою, спеціальністю або клінікою.

Як вибрати лікаря онлайн

Як вибрати лікаря онлайн

Якщо ж у вас уже є лікар, якого вам порекомендували, або ви з ним уже співпрацювали, то потрібно подивитися, чи не заключив він максимально можливу кількість декларацій. Сімейний лікар може набирати 1,8 тис. пацієнтів, а терапевт — 2 тис.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Перевірити кількість декларацій у лікаря можна на сайті Національної служби здоров'я України.

Де знайти скільки декларацій у лікаря

Де знайти скільки декларацій у лікаря


2

Як укласти декларацію з лікарем онлайн

Після того, як ви визначилися з лікарнею та лікарем, потрібно ввійти у систему на сайті сервісу Helsi. Вам потрібно ввести ваш номер телефону. Вам подзвонить міський номер і потрібно натиснути "1" для підтвердження входу.

Як укласти декларацію з лікарем онлайн

Як укласти декларацію з лікарем онлайн

За першого входу до системи вам доведеться вказати електронну пошту та пароль, за допомогою якого ви зможете ввійти до свого кабінету. У ньому можна заповнити реєстраційну форму, де потрібно вказати паспортні дані, якщо у вас є діти, то потрібно додати ще й їх свідоцтво про народження.

Однак варто додатково зателефонувати до лікарні та запитати, що потрібно для підписання декларації з лікарем. Можливо окрім паспорта та ідентифікаційного коду знадобиться зошит або інші документи.

Після цього доведеться піти до лікарні та звернутися у реєстратуру, де уповноважена особа роздрукує декларацію, ви її підпишете, а потім лікарня разом із електронним підписом внесе її у систему.

Після цього на ваш номер прийде СМС із кодом, який потрібно сказати тому, хто вносив ваші дані у систему.

Водночас приватні клініки пропонують підписати декларацію за телефоном. Або просто заповнити форму на сайті клініки, а її працівники самостійно внесуть дані до системи.

Список приватних закладів та лікарів, із якими можна підписати декларацію, є на сайті Міністерства охорони здоров’я.

3

Як змінити сімейного лікаря

Медична декларація не є юридичним документом, тому пацієнт може без проблем змінити сімейного лікаря з будь-яких причин.

Це можна зробити навіть за допомогою телефону. Достатньо подзвонити до місця роботи або до лікаря, з яким ви хочете укласти декларацію. Необхідно буде передати лікарю скановану електронну копію паспорту, ідентифікаційного коду, після чого він введе ваші дані в електронну систему.

Після цього на ваш телефон прийде СМС з кодом, який необхідно повідомити лікарю. Підписання нової декларації автоматично анулює попередню.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини