Як прибрати сніг, щоб не оштрафували: інструкція для підприємця

Структура матеріалу
В Україні тривають сильні снігопади. Фото: УНІАН

В Україні тривають сильні снігопади. Фото: УНІАН

Україну й далі засипає снігом. Наприклад, у Києві за п'ять днів випало 45 см снігу. Комунальні служби чистять і вивозять сніг цілодобово. Але прибирання снігу – це частково й обов'язок підприємців: вони мають чистити сніг на територіях, які є прилеглими до тих місць, де вони працюють. Але не можна так просто взяти й прибрати сніг з території в акуратний або не дуже кучугур – це загрожує штрафами.

The Page розбиралося, як тоді підприємцю прибрати сніг і не отримати штраф і де закінчується зона його відповідальності, а починається в комунальних служб.

1

За що несе відповідальність підприємець

З погляду законодавства все просто: хто володіє спорудою, той і несе відповідальність за територію навколо неї. Тротуари, які прилягають до будівель, що перебувають у власності підприємця, — ТРЦ, кафе, ресторанів тощо — має прибирати власник. Радіус його відповідальності – не менш як 10 метрів від будівлі або до межі володіння іншої людини або організації. За необхідності підприємець може посипати тротуари протиожеледними матеріалами. А ще підприємець має прибирати бурульки.

Telegram Logo

Власник бізнесу може найняти для прибирання території окремих людей або організації. Або, як це часто буває, покласти цей обов'язок на співробітників.

Єдиний випадок, коли сніг можна не прибирати, — якщо він випав вночі й на ньому утворилася сильна ожеледь. Тоді можна просто посипати територію протиожеледними матеріалами.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

2

За що можна отримати штраф

Прибрати сніг із тротуару в акуратний або не дуже кучугур оподалік не вийде – за це можна отримати штраф. Викинути сніг на проїжджу частину також не вдасться з тієї самої причини.

15 січня 2021 року інспектори КП «Київблагоустрій» і районних державних адміністрацій Києва внесли 411 приписів і склали 42 протоколи на керівників підприємств за несвоєчасне очищення балансових територій від снігу. За словами в.о. директора Департаменту міського благоустрою Тимура Ткаченка, керівники підприємств, установ і організацій мають нести персональну відповідальність за стан територій, які за ними закріплені. Він додав, що за прибиранням у Києві стежать 98 інспекторів.

Спочатку інспектор може просто винести припис, якщо побачить недолік. Усунути проблему підприємцю потрібно в певний строк — зазвичай від «прям зараз» до 3-х днів. Негайно можуть попросити прибрати те, що загрожує життю людей, наприклад, велику бурульку, що висить над входом. Три дні дають у тому разі, якщо проблему не можна розв'язати швидко, наприклад, прибрати гору снігу, для вивезення якої потрібно орендувати спецтехніку.

Якщо підприємець не виконав умови припису, тоді інспектор складає протокол. Його розгляне адміністративна комісія й ухвалить рішення про накладення або не накладення штрафу. Максимальний розмір штрафу для фізосіб – 1 360 грн, для юросіб – 1 700 грн.

3

Навіщо тоді комунальники?

Якщо поруч із магазином є проїжджа частина – це вже відповідальність комунальних служб. Там відповідальність підприємця закінчується. Комунальники передусім займаються прибиранням тротуарів, пішохідних зон, підходів до зупинок громадського транспорту й метро, проїжджої частини доріг.

До слова, відстежити, де працює техніка з прибирання снігу, можна на онлайн-карті за посиланням.

4

Куди подіти сніг, який прибрали

Сніг потрібно вивозити. Згідно з розпорядженням КМДА, місця для вивезення снігу такі:

kmda.png kmda1.png

У центрі Києва немає місць для вивезення снігу, тому там зараз працюють два сучасні канадські снігоплавильні комплекси Trecan. Вони здатні перетопити на воду приблизно 60 тонн снігу на годину.

5

А це все взагалі законно?

Так. Відповідальність за прибирання снігу регулюється Правилами благоустрою в кожному місті окремо. Наприклад, згідно з Правилами благоустрою міста Києва, підгортання снігу має здійснюватися циклами технологічних етапів, а вивезення його з головних магістралей має бути завершено не пізніше ніж за дві доби після закінчення снігопаду. Вивозити сніг необхідно в місця, визначені розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та погоджені із санітарними та екологічними службами у встановленому порядку.

Очищення дахів і козирків від снігу та бурульок здійснюється негайно з дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо. Необхідно огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах, виставляти чергових. Сніг і бурульки, які зняли з дахів і козирків, необхідно вивозити протягом доби.

6

Куди скаржитися, якщо ніхто нічого не прибирає?

Якщо що, у Києві є черговість прибирання вулиць від снігу. Насамперед очищають центр і головні транспортні магістралі. Крім того, 372 вулиці в Києві мають першочергово обробляти технологічними матеріалами.

Але якщо, наприклад, зупинку маршруток засипало снігом і до неї ніяк не пройти, можна звернутися до Контактного центру міста Києва. Ще є мобільний застосунок «1551» (доступний для безоплатного завантаження в магазинах застосунків). Там можна створити звернення, додати фото й позначити проблемну локацію, а потім стежити за розв'язанням проблеми й навіть контролювати виконання. На завершення користувачеві запропонують оцінити роботу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини