Володимир Зеленський обрав представників у наглядові ради трьох держбанків

Кабінет міністрів має намір схвалити призначення представників президента Володимира Зеленського у незалежні наглядові ради трьох державних банків — Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку.

Рішення щодо трьох кандидатур повинне бути затверджене на засіданні уряду завтра, в п’ятницю, 5 липня, повідомила The Page радник глави держави з фінансових питань Вікторія Страхова.

Формування незалежних наглядових рад — частина реформи корпоративного управління у державних банках, яка повинна зробити фінустанови менш залежними від політичного впливу. Одним з ключових завдань для нових наглядових рад має стати очищення балансів банків від «поганих», непрацюючих кредитів (NPL, англ. Non-performing loans).

Telegram Logo

Наглядові ради держбанків складаються з 6 незалежних членів і 3 представників держави (по одному від парламенту, уряду та президента). Раніше 22 травня Кабінет міністрів вже затвердив 8 членів наглядових рад (всіх незалежних, а також представників від уряду та Верховної Ради). До цього часу вакантними залишалися тільки крісла представників президента.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини