Володимир Зеленський пообіцяв розібратися з підвищенням ренти на руду

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський прокоментував The Page внесений до Верховної Ради законопроект №1210, яким, серед іншого, різко підвищуються рентні ставки на видобуток руди. Зеленський заявив, що не знайомий з подібною ініціативою.

«Цей законопроект внесений до Верховної Ради депутатами від «Слуги народу»?», — поцікавився він, почувши про підвищення податків на руду в десять разів у порівнянні з сусідніми країнами. Отримавши ствердну відповідь, він заявив: «Ми розберемося в цьому. Подивимося на законопроект».

На питання The Page Зеленський відповів вже після завершення трансляції пресмарафону. В ході марафону кореспонденту The Page та ще кільком журналістам не надали можливості задати запитання, незважаючи на наявність акредитації.

Telegram Logo

У той же час міністр економіки Тимофій Милованов, коментуючи підвищення рентної плати на видобуток руди, заявив The Page, що законопроект був внесений до Верховної Ради без прорахунків його впливу на економіку з боку міністерства.

Нагадаємо, що вчора, 10 жовтня, у Кривому Розі пройшли мітинги працівників гірничодобувних підприємств, на які вийшли близько 400 чоловік. Вони заявили про можливе закриття виробництв у разі прийняття закону №1210.

Документ розширює поняття первинної переробки: замість собівартості руди і первинного дроблення за основу береться вартість кінцевого продукту — концентрату, окатишів, агломерату. Тим самим зростання платежів гірничо-збагачувальних комбінатів складе 300-400%. Крім того, документ передбачає перехід від індивідуальних ставок для окремих родовищ (зараз 14-25%) до встановлення нижнього порогу на рівні подвійної облікової ставки НБУ (зараз 34%). Нарешті, ставка ренти збільшується з 8 до 10%.

Як стверджують галузеві асоціації, прийняття законопроекту знизить виробництво залізорудної сировини, вдарить по обсягах експорту України і призведе до зменшення валютних надходжень і ослаблення гривні. В асоціаціях вже заявили про втрату робочих місць на ГЗК, скорочення близько 30 тис. осіб.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Віч-на-віч: Tinder тестує відеозв'язок

Застосунок для знайомств Tinder почав тестувати нову функцію відеозв'язку. Наразі вона доступна лише деяким користувачам з США, Бразилії, Австралії, Іспанії, Італії, Франції, В'єтнаму, Індонезії, Кореї, Тайваню, Таїланду, Перу та Чилі.

«Південмаш» розгорне виробництво електробусів на $850 млн

CEO «Південмашу» Сергій Войт і голова правління південнокорейської Caris Ю Чхоль підписали меморандум про виробництві 5 тис. електробусів і 7,8 тис. зарядних станцій на суму 23 млрд грн (близько $850 млн) з термінами виробництва до 2023 року.

МАУ відмовилася називати збитки через заборону на провезення тварин

Авіаперевізник «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) вирішив не рахувати збитки після інциденту із загибеллю собак на рейсі авіакомпанії.