Facebook Pixel

«Знає всі деталі»: що Блінкен сказав у Києві про олігархів, корупцію та Росію

Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: КМУ

Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: КМУ

Під час візиту держсекретар США Ентоні Блінкен провів низку зустрічей, зокрема, з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, митрополитом Єпіфанієм, президентом Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

The Page зібрало інформацію про те, що обговорили політики та як США підтримують цілісність України.

Зустріч із Кулебою

Кулеба і Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США в політичній і безпековій галузях, зміцнення обороноздатності України в боротьбі проти російської агресії, підтримку США зусиль України в боротьбі з корупцією та зміцнення відкритої конкурентної економіки.

Telegram Logo

«Сторони приділили особливу увагу шляхам дієвого залучення Сполучених Штатів до дипломатичних зусиль щодо мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту в тісній координації з Німеччиною та Францією як сторонами Нормандського формату. Глави дипломатичних відомств обмінялися думками щодо можливої зустрічі президентів США та РФ і домовилися координувати позиції під час підготовки до неї», – йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ.

Блінкен підтвердив підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від імені президента США Джо Байдена. Він підкреслив, що США готові приєднатися до української ініціативи зі створення Кримської платформи і взяти участь у її установчому саміті.

Кулеба та Блінкен зазначили, що часткове відведення російських військ від кордону з Україною не знімає загрози подальшого загострення з боку РФ і погодилися з необхідністю й надалі уважно стежити за діями Росії.

Сторони також обговорили питання енергетичної безпеки Європи та України, спільність позицій щодо російського проєкту газопроводу «Північний потік – 2». Блінкен і Кулеба висловили спільну зацікавленість у розвитку співробітництва між Україною та США у сфері енергетики, зокрема водневої.

Блінкен і Кулеба також обговорили подальшу інтеграцію України до НАТО, взаємодію України та США щодо подолання пандемії коронавірусу, протидію змінам клімату, захист прав людини.

Зустріч із митрополитом Єпіфанієм

Митрополит Єпіфаній обговорив із Блінкеном ситуацію щодо захисту вірян у Криму та на Донбасі. Він наголосив на важливості зусиль США в питаннях консолідації міжнародної підтримки України, посилення санкційного тиску і стримування Росії та відновлення територіальної цілісності України.

На початку зустрічі Предстоятель помісної Української православної церкви та державний секретар США взяли участь у церемонії вшанування пам'яті загиблих українських героїв і поклали квіти до Стіни пам'яті. Далі глава американської дипломатії відвідав кафедральний Свято-Михайлівський собор, повідомляє пресслужба ПЦУ.

Зустріч із Зеленським

Зеленський і Блінкен під час зустрічі обговорили підтримку України, відведення російських військ, боротьбу з корупцією.

За словами держсекретаря США, в Україні залишаються значні виклики, проте спостерігається й помітний прогрес: земельна реформа, новий закон, що стосується отримання незаконних доходів, закон про скасування парламентської недоторканності — усе це дуже важливо.

Водночас, за словами Блінкена, у РФ є можливість для агресивних дій, оскільки Росія відвела від кордону України тільки певну частину своїх військ. Блінкен додав, що США дуже уважно стежать за розвитком подій і повідомив, що Штати підтримують суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України. Цю позицію поділяють усі члени G7.

«Як я вже говорив, перед Україною стоять два виклики. Один зовнішній — від Росії. Ба більше, є ще й загроза зсередини — це корупція, олігархи та інші особи, які ставлять свої інтереси вище за інтереси українського народу. І ці два елементи є взаємопов'язаними, бо Росія також використовує корупцію й осіб, які допомагають їй просувати свої інтереси, проти інтересів українського народу», — зазначив Блінкен.

Від імені президента США Джо Байдена він повідомив, що Штати цінують дружбу та партнерство з Україною.

«Це наша перша зустріч, хоча є відчуття, що вона не перша, тому що я вражений тим, як команда чудово орієнтується в тому, що в нас відбувається, прекрасно знає всі деталі. Вони чудово знають ситуацію на Донбасі... Ми обговорили питання не тільки окупації наших територій, незаконної анексії Криму Російською Федерацією, ми обговорили питання «Північного потоку — 2» — це для України дуже чутливе питання», — додав Зеленський.

Після зустрічі з Блінкеном Зеленський анонсував «імовірну дуже серйозну угоду» зі США.

Зустріч зі Шмигалем

Під час зустрічі Блінкен і Шмигаль обговорили українсько-американське співробітництво, а також загрози, пов'язані з будівництвом газопроводу «Північний потік — 2». За словами Шмигаля, питання енергетичної безпеки зараз є особливо актуальним через загрозу «Північного потоку — 2». Він додав, що Україна цінує те, що в цьому питанні США солідарні з Україною.

За інформацією Кабміну, Шмигаль заявив, що довгостроковим механізмом забезпечення невикористання «Північного потоку — 2» як енергетичної зброї є повне блокування можливості його завершення та введення в експлуатацію.

«Радий особистій зустрічі з Ентоні Блінкеном. Візит в Україну — це прояв надійної підтримки та високого рівня наших відносин. Спільні інтереси України і США є надійним фундаментом для подальшого розвитку стратегічного партнерства», — написав Шмигаль у Twitter.

За словами Шмигаля, Україна налаштована на продовження ключових реформ. Зі свого боку Блінкен зазначив, що США й надалі підтримуватимуть Україну, її територіальну цілісність і недоторканність.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини