Facebook Pixel

В Україні відключили піратські кінотеатри. Нідерланди «вбили» найбільший онлайн-плеєр

Скріншот плеєра одного з піратських онлайн-кінотеатрів

Скріншот плеєра одного з піратських онлайн-кінотеатрів

Міжнародні антипіратські групи знищили плеєр Moonwalk. Його використовували близько 80% піратських сайтів російськомовного інтернету, у тому числі й ті, які працювали в Україні. Найвідомішими з них були HDrezka, Baskino, «ГидОнлайн» і Kino Go. Сам Moonwalk повідомив, що він «ніколи не запрацює знову».

Спецоперацію в Нідерландах провели спільно BREIN (Голландський фонд захисту авторських прав), американські ACE (Альянс креативності та розваг) і MPAA (Американська асоціація кінокомпаній), повідомив блог Torrent Freak. Вони домоглися відключення серверів, арешту і конфіскації майна, а також розкриття даних щодо юридичних осіб, пов'язаних з Moonwalk.

screenshot.png


Quote«Боротьба з піратством носить глобальний характер, тому ми переслідуємо операторів таких послуг, їх хостинг-інфраструктуру, а також інших посередників, які підтримують ці нелегальні сервіси», — заявив глава BREIN Тім Куйк.

Що таке Moonwalk і як він працював

За даними BREIN, бібліотека одного з найбільших піратських плеєрів складалася з 26 тис. фільмів 10 тис. серіалів. А за останні місяці база поповнилася ще 2,5 тис. відео. Moonwalk, за даними компанії з кібербезпеки Group-IB, працює ще з 2013 року. Однак широку популярність сервіс отримав лише на початку 2019 року після публікації Group-IB звіту про монополістів піратського відео.

Telegram Logo

Moonwalk представляв собою піратську мережу доставки контенту (CDN). Для його використання досить було лише вставити код плеєра на сторінку сайту. Більш того, Moonwalk пропонував допомогу в налаштуванні і навіть створенні професійних піратських сайтів.

За кожну тисячу переглядів Moonwalk платив сайтам по $0,6. Заробляв сервіс переважно на рекламі нелегальних онлайн-казино.

За підрахунками BREIN, тільки 50 найпопулярніших піратських сайтів щомісяця забезпечували Moonwalk 395 млн переглядів від 89 млн унікальних відвідувачів. Пропускна здатність сервісу могла досягати 400 Гбіт/с. Збиток правовласників від цього оцінюється мінімум в декілька сотень мільйонів доларів.

pirate-network1.png

Запуск і підтримку подібних CDN – дороге задоволення для власників. Наприклад, один з таких сервісів на 300 тис. файлів займав понад 5 петабайт серверного простору. А його обслуговування коштувало близько $100 тис. на місяць.

Що сталося з Moonwalk

Сервіс перестав працювати по обіді 18 жовтня. Тоді ж на всіх сайтах, де був вбудований Moonwalk , перестали відтворюватися всі фільми і серіали. Онлайн-пірати розміщували на своїх сайтах повідомлення: «В датацентрі, де розташовані плеєри, сталася аварія. Робляться всі спроби для відновлення працездатності. Приносимо вибачення за тимчасові незручності!».

screenshot-11.png

Що буде далі

«Пірати» навряд чи здадуться і просто так підуть з цього надприбуткового бізнесу. В цілому Group-IB нарахувала близько 15 піратських провайдерів CDN. І Moonwalk був одним з найбільших серед них. Це не дивно, так як сервіс є найстарішим і найбільш популярним відеобалансером у цьому нелегальному бізнесі.

Вже зараз деякі адміністратори піратських сайтів замінюють Moonwalk на інші плеєри – наприклад, Viho або Kodik. Інші сайти поки що пропонують користувачам як альтернативу можливість завантажити фільми і серіали через торрент-трекери. Або заливають відео в інші сховища, як наприклад, «Однокласники» і «Відео Mail.ru ». Втім, останні сервіси заблоковані в Україні.

screenshot.png


Коментарі

Всі новини