Facebook Pixel

Україна проведе повторний конкурс з видобутку на найбільшій газовій ділянці в Чорному морі

Графіка: Радіо Свобода

Графіка: Радіо Свобода

Шельфову ділянку «Дельфін» виставлять на повторний конкурс, заявив у коментарі The Page секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк. За його словами, Кабмін скасував конкурс на укладення угоди про розподіл продукції, так як він пройшов дуже швидко.

«Коли конкурс проводиться за два місяці, то туди приходять тількі невідомі компанії, можливо із бажанням потім комусь перепродати. Якщо треба буде шість місяців, щоб учасники вивчили умови, то треба шість. Два дуже мало», — пояснив Данилюк.

За його словами, тепер необхідно готувати новий конкурс. А залучити інвесторів можна буде тільки в тому випадку, якщо умови будуть прозорими і зрозумілими. Однак, зазначив Данилюк, на жаль так досі не відбувалося.

Telegram Logo

Секретар РНБО переконаний, що в Україну повернуться великі газові компанії світового рівня. Це одне з завдань Ради, яке буде сприяти збільшенню обсягу видобутку власного газу і, як результат, підвищенню енергетичної незалежності країни.

У кінці серпня Україна, Польща і США підписали Меморандум про тристороннє співробітництво у галузі енергетики. Суть угоди полягає в тому, що Польща прийматиме у своєму порту Свіноуйсьці зріджений природний газ зі США та постачатиме його за необхідності до України.

Контекст

  • Згідно з умовами конкурсу, який раніше оголосив Кабмін, термін угоди на видобуток — 50 років. Площа цього нафтогазового родовища становить майже 9,8 тис. кв. км.
  • Конкурс на видобуток газу на «Дельфіні» виграла компанія Trident Acquisitions Corp. Гендиректор і один з її акціонерів — Ілля Пономарьов, колишній депутат Держдуми, який тільки у травні цього року отримав українське громадянство.
  • Крім Trident, заявку на участь у конкурсі також подавали азербайджанська Caspian Drilling International, американська Frontera Resources і українська «Укрнафтобуріння». Водночас Frontera, яку називали головним претендентом, раніше мала провальні проєкти в Грузії та Молдові, а фінансові результати у 2017 і 2018 роках говорять про збитковість компанії, повідомляли журналісти програми «Схеми».
  • Frontera Resources, яка була ініціатором конкурсу, щодо його результатів подала позов до Окружного адмінсуду Києва. Результатами конкурсу був незадоволений і тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він заявив, що запропонує Кабміну оголосити новий конкурс.
  • На попередньому засіданні Кабмін визнав недійсним свою постанову про запуск конкурсу з розробки «Дельфіна» на умовах розподілу продукції.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини