У Києві просіло введення в експлуатацію готових новобудов

Введення в експлуатацію житла тепер затягується / shutterstock.com

Введення в експлуатацію житла тепер затягується / shutterstock.com

У період з березня до вересня 2020 року органи контролю у сфері містобудування та архітектури видали приблизно 124 сертифікати про введення в експлуатацію будинків із класом наслідків СС3. Про це The Page стало відомо зі статистики, яку підготував сервіс URBANDATA.online.

Видавання сертифікатів про готовність будинку до введення в експлуатацію просіло на 15% проти минулого року, коли за аналогічний період забудовники отримали 146 сертифікатів.

CEO компанії DreamDim, експерт із містобудівного й земельного права Юрій Брикайло, посилаючись на дані реєстру Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), зазначив, що процес введення будинків в експлуатацію відбувається, нехай і повільно. «Але я бачу, особливо в регіонах, що це тепер тільки для тих, хто платить, а для всіх інших — карантин», — зазначив він.

Telegram Logo

З досвіду попереднього року в забудовників збереглася практика вводити в експлуатацію одним сертифікатом одразу кілька зведених будинків — від 2 до 5 за раз. Гравці ринку пояснюють це тим, що процедура розгляду документів затягнулася через карантин і реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції, яке почалося в березні 2020 року.

«Щоби хоч щось вводити, а не чекати місяцями, поки розв'язуються питання в кабінетах, ринок вибрав для себе цю схему. Це варіант, коли немає фінансового або адміністративного ресурсу або ж просто принципова позиція», — пояснив представник великого київського девелопера.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Нагадаємо: раніше стало відомо, що із січня до червня нинішнього року в Києві та області ввели в експлуатацію на 40% менше житла в новобудовах, ніж за аналогічний період торік.

Портал URBANDATA.online — переможець конкурсу проєктів на основі відкритих даних Open Data Challenge, який проводиться проєктом USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість і підзвітність у держуправлінні та послугах за сприяння Державного агентства з питань електронного уряду України й у партнерстві з Фондом «Східна Європа» та 1991 Open Data Incubator.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини