У Києві різко впав обсяг введення житла в експлуатацію

У Києві просіла кількість зданих будинків/3m2

У Києві просіла кількість зданих будинків/3m2

З січня до червня нинішнього року в Києві та області ввели в експлуатацію на 40% менше житла в новобудовах, ніж за аналогічний період попереднього року. Про це The Page повідомив юрист компанії DreamDim, експерт з містобудівного та земельного права Юрій Брикайло, посилаючись на дані реєстру Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

За даними Брикайла, 2019 року кількісний показник побудованого становив 1,27 млн кв. м, а 2020 року — лише 765 тис. кв. м.

Цікаво, що торік фора була у столиці — 35% в області проти 65% у Києві, а цього року навпаки — 58% у Київській області та 42% у Києві.

Telegram Logo
Кількість зданих будинків в 2019 році/URBANDATA.online.

Кількість зданих будинків в 2019 році/URBANDATA.online.

За період з 1 січня до 1 червня 2020 року в Києві та Київській області забудовники отримали дозвільні документи на будівництво багатоквартирних будинків загальною площею 765 тыс. кв. м, з яких 80% в області, а 20% — у столиці.

Загальна кількість квадратних метрів цього року на 40% менше за торішній показник, коли було 1,27 млн кв. м.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«За аналогічний період 2019 року співвідношення змінилося діаметрально — 20% у Київській області та 80% у столиці», — ділиться спостереженнями експерт.

urbandata-finish2020.png

Лідером зі спорудження новобудов залишається Софіївська Борщагівка, на яку припадає 65% усіх ЖК області. «2020 року в цьому селі видали документи на 17 багатоквартирних будинків загальною площею практично 1,1 млн кв. м, водночас по всій області за цей період дозволили будівництво лише 28 будинків загальною площею понад 1,6 млн кв. м», — наводить цифри фахівець.

Причин зміни кількості виданих дозволів і введення в експлуатацію декілька. По-перше, карантин і, як наслідок, рішення забудовників відкласти деякі проєкти в шухляду до кращих часів. Плюс багато хто просто не встиг завершити роботи і вибився з графіка.

По-друге, ДАБІ, роботу якої фактично паралізовано, дуже затягує видачу дозвільної документації через запущений процес реформування та карантин.

Дозвільна документація ДАБІ за 2019/URBANDATA.online.

Дозвільна документація ДАБІ за 2019/URBANDATA.online.

«Вважаю, що поки зарано говорити про якісь тенденції, бо 2020 року ми зіткнулися з факторами, які ніхто не міг передбачити — епідемією коронавірусу і карантином. Робити висновки будемо тільки через 6-10 місяців після абсолютного закінчення впливу карантину», — резюмує експерт.

urbandata-start2020-2.png

Усі графіки й аналітику підготував портал URBANDATA.online. URBANDATA є учасником конкурсу проєктів на основі відкритих даних Open Data Challenge, що проводитися проєктом USAID / UK aid TAPAS Project / Прозорість і підзвітність у держуправлінні та послугах за сприяння Державного агентства з питань електронного уряду України та в партнерстві з Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини