Facebook Pixel

«Моральне падіння» Третьякової: що думають депутати про зловтішання через смерть Полякова

Галина Третьякова (фото: УНІАН)

Галина Третьякова (фото: УНІАН)

Сьогодні Раду сколихнули дві новини: спочатку депутати дізналися про смерть колеги Антона Полякова, а потім обурилися коментарями депутатки від «Слуги народу» Галини Третьякової. Не встигли нардепи оголосити хвилину мовчання, як у чаті фракції розпочався скандал, про який дізналися всі, зокрема й журналісти.

Голова комітету соціальної політики Верховної Ради Третьякова, яка вже не вперше втрапила в скандал, заявила, що не шкодує про смерть Полякова й що «одним ворогом стало менше». Скриншоти її повідомлень одразу потрапили до депутатів з інших фракцій, які вони миттєво опублікували на своїх сторінках у Facebook.

Скриншот повідомлень Третьякової

Скриншот повідомлень Третьякової

Коли стало відомо про публікацію її повідомлень, Третьякова заявила, що не вибачатиметься й що в країні є свобода слова. Найбільше її обурило те, що повідомлення із чату фракції побачили інші нардепи. Виступ Третьякової перервав новий спікер парламенту Руслан Стефанчук — він просто вимкнув її мікрофон. А за слова нардепки вибачився голова фракції Давид Арахамія.

Telegram Logo

Одразу після цього багато народних депутатів обурилися через поведінку Третьякової й зажадали покарання. Для початку її хочуть відсторонити від участі в 5 пленарних засіданнях Ради та звільнити з посади голови комітету. Навіть почали ходити розмови про відкликання народної депутатки.

Quote«Таку зухвалу поведінку не могло бути проігноровано. Ми шоковані такою поведінкою нашої колеги Третьякової. Я вважаю, що вона недостойна взагалі бути народним депутатом України», — заявив нардеп із групи «За майбутнє» Тарас Батенко.

Що відбувалося в парламенті після повідомлень Третьякової

І хоча Третьякову навряд чи позбавлять мандата через одне висловлювання, навіть її колеги не схвалюють подібні слова про смерть свого колишнього однопартійця.

За словами депутати Євгена Брагара, навіть у теорії позбавити мандата за це не можуть, але дії нардепки розбиратиме фракція.

Quote«Її (Третьякової — The Page) слова насправді ніхто не підтримує — це все її особиста думка», — заявив він у коментарі нашому виданню.
Галина Третьякова в парламенті (фото: УНІАН)

Галина Третьякова в парламенті (фото: УНІАН)

Після повідомлень депутатки інші нардепи від «Слуги народу» почали видаляти себе із чату фракції. Першою була Ірина Верещук, потім Олександр Качура та ще принаймні 15 нардепів.

Quote«Я особисто, як і деякі колеги, не хочу перебувати в партійному чаті, у якому таке пишуть. Я вважаю, що чати взагалі не потрібні — якщо в когось є якісь питання, вони можуть поспілкуватися в залі парламенту», — сказав Качура The Page.

Його колега Брагар назвав ще одну причину, чому депутати почали виходити із чату: «Це було останньою краплею, бо всім не подобається, що з депутатського чату зливають інформацію. І на знак протесту депутати почали виходити із цього чату».

Подібну думку щодо виходу депутатів із чату має політолог Ігор Чаленко.

Quote«Депутати почали видалятися із чату не через Третьякову, а тому що вони обурені тим, що інформацію із чату публікують не лише ЗМІ й що доступ до цього чату мають депутати з інших фракцій», — вважає він.

Що думають в інших фракціях

Слова Третьякової обурили багатьох депутатів. Ірина Геращенко, депутатка з «Європейської солідарності», заявила, що це просто моральна деградація.

Quote«Це просто шок. Хочеться вибачитися перед родиною та близькими Антона Полякова, що таке взагалі можливо. Що таке відбувається в парламенті. Що тут зграя», — додала вона.

Її колега з фракції Іванна Климпуш-Цинцадзе також висловилася щодо слів депутатки від «Слуги народу».

Quote«Пані Третьякова вже не вперше осоромилася. Щоразу це якісь дикі й неприйнятні висловлювання, які показують її аморальність. Чи може така людина очолювати «соціальний» комітет? На мою думку, ні, якщо ми будуємо цивілізовану державу для людей, а не проти людей. Відсторонення від засідань недостатньо», — зазначила вона в коментарі The Page.

Як слова Третьякової можуть вплинути на звільнення в Кабміні

Політолог Чаленко зазначив, що Третьякову точно не позбавлять мандата, бо раніше в неї були й «жорсткіші факапи», але це ще не все. Скандал із висловлюванням Третьякової може вплинути на те, що міністр соціальної політики Марина Лазебна втримається на своїй посаді.

Марина Лазебна (фото: УНІАН)

Марина Лазебна (фото: УНІАН)

Quote«Через сьогоднішні події Лазебну можуть не звільнити з посади міністра соціальної політики. У неї з Третьяковою давній конфлікт, й остання лобіювала зняття Лазебної, яке мало відбутися вже в жовтні. А зараз це питання можуть відкласти», — уточнив експерт.

Коментарі

Всі новини