Електронні паспорти у банках, прожитковий мінімум і тарифи на газ: що зміниться в Україні з 1 грудня

Українці з 1 грудня 2020 року зможуть використовувати електронний паспорт у банках. Також можливе й зростання тарифів на газ для споживачів.

Крім того, очікується зростання прожиткового мінімуму до 2189 грн. The Page зібрало зміни, які варто очікувати з 1 грудня.

Зростання прожиткового мінімуму та пенсій

Крім зростання загального прожиткового мінімуму до 2189 грн, з 1 грудня зросте й прожитковий мінімум для різних соціальних та демографічних груп:

Telegram Logo
  • для дітей до 6 років — з 1859 до 1921 грн;
  • для дітей від 6 до 18 років — з 2318 до 2395 грн;
  • для працездатних осіб — з 2197 до 2270 грн;
  • для осіб, які втратили працездатність — з 1712 до 1769 грн.

Зростання прожиткового мінімуму призведе до підвищення пенсій. З 1 грудня мінімально пенсія зросте на 57 грн — до 1769, а максимально на 570 грн — до 17 690 грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, зросте й надбавка пенсіонерам за робітничий стаж. Чоловікам, які працювали понад 35 років та жінкам, які займалися трудовою діяльністю понад 30 років, за кожен додатковий рік доплачуватимуть 17,7 грн.

Електронні паспорти у банках

З 1 грудня 2020 року банки зможуть використовувати цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія» для ідентифікації та верифікації клієнтів під час здійснення ними касових операцій.

Також банки для ідентифікації можуть використовувати й закордонний електронний паспорт.

Водночас Нацбанк спростить процедуру приймання банками банкнот та монет національної та іноземної валюти для перевірки їх на справжність. Відтепер клієнт банку замість паспортних даних може просто залишити номер телефону або електронну адресу.

Тарифи на газ та електроенергію

«Нафтогаз» залишив ціну на газ на рівні 6,33 грн за кубометр з ПДВ, такою самою вона була й у листопаді. Однак тариф на газ складається ще й з абонплати за транспортування та розподіл газу.

Грудень стане останнім місяцем «старої» абонплати. Ціна транспортування газу зараз розраховується з об'єму, який споживачі використали з жовтня 2018-го до жовтня 2019 року.

Водночас з 1 січня тариф буде розраховуватися з того об'єму, який споживачі витратили з жовтня 2019 року до жовтня 2020 року.

Також не зміняться для споживачів й ціни на електроенергію. Однак її вартість зросте для «Укренерго» та операторів системи передачі.

Ціни на електроенергію для населення:

  • за умови обсягів споживання до 100 кВт/год – 90 коп. за 1 кВт/год;
  • за умови обсягів споживання понад 100 кВт/год – 1,68 грн за 1 кВт/год.

Однак у Міненерго анонсували здорожчання електроенергії, проте ніяких певних дат чи можливої вартості електроенергії у міністерстві не вказували.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини