Facebook Pixel

Ритейлери розповіли, чи варто українцям боятися дефіциту китайських гаджетів

Автор
Фото: portaltele.com.ua

Фото: portaltele.com.ua

Українські магазини техніки відчули тимчасове зупинення китайських заводів через коронавірус, але боятися дефіциту товарів не варто. Замінити китайські гаджети на ринку можуть південнокорейські виробники.

Отримувати китайську техніку через тимчасову зупинку заводів стало значно важче. Наразі поставки виконуються трохи більше ніж на половину, повідомили The Page в групі компаній «Алло».

«Не працювали не тільки заводи, що виготовляють кінцеву продукцію (смартфони, планшети, годинники та інші гаджети), але й заводи, що виготовляють різні деталі. Навіть за умови поліпшення ситуації в Китаї затримки у виробництві будуть і надалі деякий час», — повідомили у пресслужбі ритейлера.

Співвласник компанії Rozetka Владислав Чечоткін говорить, що ситуація торкнулася всіх поставок, особливо нових китайських телефонів.

Telegram Logo
Quote«Безліч новинок не може виїхати з Китаю», — розповів він The Page.

В «Алло» поки що повідомляють про відсутність у лютому поставок телевізорів Mi бренду Xiaomi, які активно українці купували у грудні та січні.

Наразі всі мережі відчули зменшення поставок, однак очікують на їхнє пожвавлення протягом наступних кількох тижнів.

«Китайські фабрики відновлюють роботу не так швидко, як хотілося б, тому очікуємо невелику «турбулентність» протягом двох-трьох тижнів», — повідомив The Page комерційний директор Comfy Іван Павлик.

Керівник групи компаній «Фокстрот» Валерій Маковецький пояснив The Page, що поставки, які мали надходити до України у березні та квітні, у Китаї зараз практично тимчасово зупинені.

«Поставки товарів ще відбуваються, у нас поки що дефіциту немає. Але він очікується через місяць», — сказав Маковецький. Також він додав, що деякі поставки техніки вже відновлюються.

Водночас в «Алло» прогнозують збільшення дефіциту товарів протягом березня – квітня.

Quote«Найпопулярніші моделі та бренди можуть закінчитися на 8 березня, якщо буде навіть звичайний попит. Покращення очікуємо з травня, якщо загальна ситуація з коронавірусом у світі нормалізується», — сказали у пресслужбі магазину техніки.

Як пояснює Маковецький, техніка, що надходить безпосередньо з Китаю, становить незначну частку у продажах великих мереж.

«90% побутової техніки та телевізорів, які ми продаємо, переважно виготовляються в Європі. Навіть телефони Samsung виготовляються у В'єтнамі», — зауважив Маковецький.

За його словами, проблеми можуть виникнути з поставками товарів китайських компаній Huawei та Xiaomi, однак їм є альтернатива на українському ринку.

«Їх можуть замінити, скажімо, Samsung чи LG», — підсумував Маковецький.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини