Яким буде курс долара в липні: прогноз і поради щодо купівлі

Прогноз курсу долара на липень 2020. Фото: НБУ

Прогноз курсу долара на липень 2020. Фото: НБУ

У червні 2020 року гривня була досить стабільною. За місяць вона змогла зміцнитися до долара менш ніж на 1% (або на 18 копійок). За цей час Нацбанк викупив на міжбанку $1 млрд. Саме це не дозволило гривні сильно зміцнитися. The Page розпитало фінансистів, наскільки довгостроковим є такий курс долара, яким він буде в липні і чи варто зараз купувати долар.

Скільки коштуватиме долар у липні 2020

Липень традиційно є одиним із найбільш спокійних місяців для гривні. У середині літа зазвичай курсові коливання досить незначні, і не варто чекати якихось стрімких стрибків курсу. Найвірогідніше, гривня незначно зміцнюватиметься, а НБУ — викуповуватиме надлишок валюти, говорить керуючий партнер консалтингової компанії «Атлант-Фінанс» Юрій Нетесаний.

З огляду на ситуацію з курсом долару в червні, липень навряд чи принесе якісь сюрпризи. Поки що причин для істотної зміни ситуації немає, вважає аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Євгенія Ахтирко. За її словами, тренд на зміцнення гривні збережеться. І його, найімовірніше, також стримуватиме Нацбанк.

Telegram Logo

Зараз немає жодних чинників, які тиснули б на курс в один або в інший бік. Він залишатиметься в межах поточних коливань, додає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Теоретично послабити курс гривні можуть різні фактори – від втрати співпраці з МВФ до удару по незалежності Національного банку, говорить він. А зміцнити може, скажімо, посилення карантину – це обмежить імпорт.

Прогноз курсу долара на липень

За прогнозом Нетесаного, у липні курс долара коливатиметься у межах 26,5-27 гривень. Але, з огляду на сезонний фактор, завдяки якому гривня зміцнюється, існує ймовірність, що така тенденція продовжиться і цьогоріч, незважаючи на карантинні заходи. І гривні вдасться зберегти стабільність аж до кінця літа.

Чи варто зараз купувати долар

Літо традиційно є сприятливим періодом для гривні. Відкритим залишається лише одне питання: чи дозволить Нацбанк зміцнитися їй нижче 26,5 чи 26 за долар до кінця літа? За розрахунками Нетесаного, на сьогодні справедливим і обґрунтованим курсом має бути діапазон 27-27,5 грн/$.

«Якщо котирування курсу перебувають нижче за цей діапазон, долар можна вважати «перепроданим». Це означає, що потрібно купувати валюту. А якщо вище зазначеного діапазону — долар вважається «перекупленим». І це час для продажу валюти. Сьогодні ми радимо своїм клієнтам почекати, допоки гривня зміцниться нижче за 26,5 за долар, і вже тоді купувати валюту незначними обсягами. А нарощувати обсяги купівлі під час зниження котирувань аж до можливого зміцнення гривні нижче за 26 за долар».

Юрій Нетесаний

Юрій Нетесаний

Партнер «Атлант-Фінанс»

«Тут питання: навіщо, а не коли купувати долар. Якщо для збереження своїх заощаджень, то їх можна розміщувати на гривневих депозитах – там ставка більша. Я особисто вважаю, що потрібен збалансований портфель: 30% у гривні, 30% у доларі і 30% у євро».

Сергій Фурса

Сергій Фурса

Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Імпорт газу в Україну досяг рекордного рівня з 2014 року

Добовий імпорт газу в Україну з Євросоюзу оновив рекорд 2014 року, досягнувши 70 млн кубометрів, повідомив глава «Оператора ГТС України» Сергій Макогон. При цьому в 2014 році країна ще імпортувала газ з Росії.

Ткаченко сказав, як подолати кризу в культурній сфері України

Держава повинна збільшити фінансування галузі культури мінімум на 50% через те, що 2021-й буде кризовим для культурної сфери України. Так вважає міністр культури Олександр Ткаченко.

Система електронних лікарняних почне працювати в серпні – Степанов

На брифінгу 11 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав, що зараз проводиться тестування системи електронних листків непрацездатності (лікарняних). У ньому беруть участь близько 700 лікарень.