Заборона на російськомовну рекламу набуває чинності. До чого готуватися

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

З 16 січня в Україні набуває чинності одна з норм закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що почав діяти ще 16 липня 2019 року.

Йдеться про статтю, яка зобов'язує транслювати всю рекламу в Україні виключно державною мовою. Це стосується не тільки офлайн, де наразі майже вся реклама українською, а й телебачення, радіо та інтернету.

Юрист компанії «Астерс» Олена Кожокар пояснює, що нововведення стосуються абсолютно всієї внутрішньої і зовнішньої реклами. Вони, зокрема, зачіпають як оголошення на білбордах та рекламних площинах (наприклад, у магазинах), так і рекламу в YouTube, Google і на інших сайтах.

Telegram Logo

Але виключення все ж є, говорить виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазебник. За його словами, рекламні вивіски українською мовою можуть дублюватися російською. Також не дуже ускладнили життя і локальним ЗМІ — вони мають право транслювати рекламу тією мовою, яка є основною в їхньому продукті. Лазебник також уточнює, що можуть виникнути складності з контролем російської реклами в інтернеті.

З ним згоден і генеральний директор Nostra Communication Group Дмитро Кутовий.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Положення закону, які стосуються транскордонного мовлення, відстежити проблематично. Я не виключаю, що рекламодавці будуть користуватися новими підходами до розміщення реклами російською мовою. Наприклад, замовник оплачує рекламу в інтернеті для українських споживачів територіально перебуваючи в Білорусі або Росії. Це дозволить їй законно транслюватися російською в нашій країні ».

Дмитро Кутовий

Дмитро Кутовий

СЕО Nostra Communication Group

На його думку, на заробітку замовників і рекламних агентств зазначене положення концептуально не позначиться, а ось на креативщиках — так. Адже вони будуть зобов'язані придумувати більш оригінальну рекламу, відповідно отримають більше роботи й заробітку.

Що стосується штрафів, то, за словами Кожокар, за порушення цього положення можна відбутися попередженням і вимогою прибрати подібну рекламу. А ось якщо закон порушено двічі або більше разів, потрібно буде заплатити штраф, який складає від 3,4 тис. грн до 5,1 тис. грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини