Facebook Pixel

Коронавірус і місцеві вибори — 2020: як безпечно проголосувати

Структура матеріалу
Місцеві вибори — 2020 і коронавірус: як проголосувати? Фото: УНІАН

Місцеві вибори — 2020 і коронавірус: як проголосувати? Фото: УНІАН

Місцеві вибори — 2020 пройдуть в Україні 25 жовтня. Пандемія COVID-19 змінила звичні умови на виборчих дільницях. The Page зібрало основну інформацію про те, чого чекати, як проголосувати, що робити виборцю із симптомами коронавірусу та що брати із собою на дільницю.

1

Як проголосувати на місцевих виборах — 2020

Незалежно від наявності або відсутності симптомів застуди кожен виборець має взяти свою ручку. Ручок у кабінках для голосування не буде через високу ймовірність передачі коронавірусу. Рекомендовано одягнути маску. Через відсутність маски виборця не можуть не допустити до голосування, але як порушник карантину він понесе адміністративну відповідальність.

2020-10-23-173611.jpg

На виборчій дільниці буде два проходи: на вхід і вихід із розміткою на підлозі, для того щоби розділити потік людей. На вході та всередині виборчих дільниць стоятимуть антисептики для рук. Усім виборцям також вимірюватимуть температуру. Маску потрібно буде зняти тільки один раз – для посвідчення особи перед членом виборчої комісії.

Telegram Logo

Крім ручок, на виборчих дільницях не буде й скатертин на столах. Вологе прибирання приміщення мають проводити не рідше, ніж раз на 4 години, а контактних поверхонь — не рідше, ніж раз на 2 години.

2020-10-23-173607.jpg

МОЗ рекомендує мінімізувати перебування в приміщенні й не брати на виборчі дільниці дітей.

2

Як проголосувати на місцевих виборах, якщо є симптоми коронавірусу

На вході до виборчої дільниці на місцевих виборах 2020 року, крім температурного скринінгу, виборця мають запитати про наявність симптомів коронавірусу. Якщо симптоми є, виборцю можуть порадити повернутися додому, але наявність симптомів не є підставою для недопущення до голосування.

2020-10-23-173602.jpg

На виборчій дільниці для людей із коронавірусом зроблять спеціальну кабінку та окрему скриньку для бюлетенів. Прибирання в такій кабінці мають проводити після кожного виборця.

Крім того, люди з коронавірусом можуть проголосувати вдома. Для цього до 20:00 23 жовтня 2020 року треба повідомити дільничну комісію про потребу проголосувати вдома й надати довідку про хворобу від сімейного лікаря.

Хворі, які перебувають у лікарні, зможуть проголосувати там же.

3

Кого вибиратимуть на місцевих виборах

На місцевих виборах 2020 року українцям доведеться обирати голів сільських, селищних і міських рад і депутатів. Останніх обиратимуть до районних рад територіальних громад. Вибори 2020 року в Україні проходитимуть за двома системами: мажоритарною та пропорційною з відкритими списками.

Зміни торкнулися й бюлетенів: зліва в бюлетені буде перелік партій, посередині два квадрати для позначок, а праворуч список кандидатів від цих партій. Щоби проголосувати, спочатку необхідно буде обрати партію та поставити у відповідному квадраті позначку – плюс або галочку. У сусідній квадрат потрібно вписати номер вподобаного кандидата.

У більшості населених пунктів України на місцевих виборах 2020 року виборець отримає чотири бюлетені для голосування за главу населеного пункту, депутатів відповідної ради, депутатів райради та депутатів обласної ради.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини