Facebook Pixel

Пенсії військовим: чому держава проігнорувала обіцяне підвищення виплат

Чому держава проігнорувала обіцяне підвищення виплат військовим пенсіонерам. Фото: УНІАН

Чому держава проігнорувала обіцяне підвищення виплат військовим пенсіонерам. Фото: УНІАН

На початку липня 2021 року держава мала перерахувати розмір виплат українським військовим пенсіонерам. Натомість колишні військові отримали пенсії, розраховані ще на початку 2016 року. Чому так сталося, розповіли в сюжеті ділового партнера The Page — програми «Перша Шпальта».

Пенсія колишніх військових залежить від рівня забезпечення чинних військовослужбовців. Тому, згідно з українським законодавством, у разі зміни їхніх заробітних плат виплати пенсіонерам мають перераховуватися автоматично. Проте ще 2016 року зарплати військових суттєво зросли, а от пенсії залишилися на тому самому рівні.

Telegram Logo

За два роки потому, 2018-го, влада визнала заборгованість перед військовими пенсіонерами за попередній період. Тоді було ухвалено рішення про її погашення до 1 липня 2021 року, після чого пенсії військовим мали повністю перерахувати.

Відтак із березня 2018 року, після набуття чинності постановою Кабінету міністрів № 103, військовим пенсіонерам виплачували приблизно 2 тис. грн боргу на місяць, тож загалом офіцерський склад отримував 5,5 — 6 тис. грн на місяць, а сержанти — приблизно 4 тис. грн.

Але в липні обіцяного підвищення виплат пенсіонери так і не дочекалися — їм надійшла «гола пенсія», яку було розраховано ще на початку 2016 року.

«Виявилося, що нинішня влада не захотіла робити перерахунок пенсій військовим пенсіонерам. З іншого боку, постанова уряду, за якою виплачувалися борги пенсіонерам, теж втратила чинність», — пояснив колишній віцепрем'єр-міністр Павло Розенко.

Утім, деякі пенсіонери звернулися до суду щодо перерахунку своїх виплат і виграли процес. За словами полковника міліції у відставці Володимира Осадчого, який також домігся підвищення пенсії, з 2019 року по всій Україні винесено приблизно 3 тис. рішень судів на користь колишніх військовослужбовців.

Коментарі

Всі новини