Камери відеофіксації порушень ПДР: 100 млн грн штрафів за 100 днів

Інфографіка: МВС

Інфографіка: МВС

За словами заступника міністра МВС Антона Геращенка, запуск системи з 50 камер автоматичної фото- та відеофіксації на території Києва та області повністю себе виправдав.

1 червня 2020 року в Києві та області запрацювала система КАФ. Сьогодні у МВС відбувся брифінг, присвячений підсумкам перших 100 днів її функціонування. «Дохід» від виписаних штрафів склав 101,7 млн грн. Геращенко похвалив українських водіїв за свідомість під час сплати штрафів: за його словами, з 833,5 тис. винесених постанов 645,5 тис. (77%) уже оплачено. До виконавчої служби для примусового стягнення штрафів передано лише приблизно 25 тис. матеріалів. Про проблеми сплачених, але не видимих системою платежів, заступник міністра вважав за краще не згадувати.

«Після запуску нам вдалося досягти разючого результату для безпеки на дорогах. Усі камери встановлювалися на найнебезпечніших і аварійних ділянках траси, — резюмував він перші підсумки. — На окремих ділянках кількість ДТП зменшилася з 37 до 13, а на деяких ділянках аварії припинилися взагалі».

Telegram Logo
Інфографіка: МВС

Інфографіка: МВС

Ця статистика дещо суперечить попередній заяві заступника міністра. 8 липня він вперше повідомив, що після введення системи автофіксації аварійність не зменшилася, а зросла на 26%.

«Запуск системи був зумовлений високим рівнем порушень правил дорожнього руху в Україні, як порівняти з європейськими країнами, — підкреслив пан Геращенко. — З 1991-го по 2019 роки в ДТП загинули 174,9 тис. осіб. А це в десятки разів більше, ніж під час збройної агресії Росії. Минулого року на дорогах України загинули 3454 особи».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Далі більше. У 2021-2022 рр. камерна система, яка й досі не бачить «євробляхи» (майже 640 тис.), збільшиться щонайменше до 400 стаціонарних комплексів.

«Основним завданням цієї програми є зниження смертності на наших дорогах, — прокоментував ситуацію голова Державного агентства інфраструктурних проєктів Кирило Хомяков. — 2019 року в рамках програми було придбано центр обробки даних, програмне забезпечення, 30 перших комплексів фіксації та 1000 планшетів для патрульних. Ми бачимо високу ефективність цієї системи, тому вже на цей рік уклали договір на 220 нових автоматичних систем, які будуть встановлені на дорогах державного значення».

Інфографіка: МВС

Інфографіка: МВС


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини