«Холодна АЗС». У Вінниці відкрили першу заправку без персоналу

Автор
Фото: 0432.ua

Фото: 0432.ua

Першу повністю автоматизовану заправну станцію відкрили у Вінниці. Про це повідомляє видання «0432.ua — Сайт міста Вінниці». Загалом протягом останніх 10 років на ринку з'явилося близько 100 подібних АЗС, які обслуговують промислові або аграрні підприємства, повідомив у коментарі The Page директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

Реалізувати проєкт вдалося за два роки. Тепер водії виконують всі операції без допомоги персоналу. Як пояснив представник компанії Global Energy Максим Поліщук, водій самостійно обирає паливо (ДТ, 92 або 95), вставляє пістолет в бак, а далі на терміналі вводить потрібну суму та вносить кошти. Сплатити за пальне можна готівкою, за допомогою PayPass, банківською або спеціальною паливною карткою. За кожну заправку клієнт отримує чек.

Також зазначається, що відсутність обслуговуючого персоналу й необхідність утримувати великий комплекс впливає на вартість палива. У Європі вартість палива на подібних станціях приблизно на 5% нижче, ніж на АЗС з персоналом, стверджує Куюн. Однак він вважає, що український ринок поки що не готовий до того, щоб автоматизованими АЗС користувалося населення.

На українському ринку автоматизовані АЗС почали з'являтися близько 10 років тому. На сьогоднішній день близько 100 подібних АЗС встановлені та працюють на промислових підприємствах. Як пояснив Куюн, за допомогою «холодних» станцій підприємства контролюють споживання пального. І ще близько 10 таких АЗС встановлені для обслуговування населення.

Автоматизовані АЗС найбільш затребувані в країнах Балтії. За словами Куюна, вони займають там близько 15-20% ринку, створюючи конкуренцію.

Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Головне за 5 червня від The Page

Найважливіші новини бізнесу за 5 червня в щоденній підписці від The Page. З нами ви не пропустите нічого з того що дійсно заслуговує на увагу

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.