Голова НБУ Яків Смолій розповів, звідки з'явилися «незадекларовані» ним 18 млн грн

Працівники НАЗК «скрупульозно виконали свою роботу», вважає Смолій / Фото: bank.gov.ua

Працівники НАЗК «скрупульозно виконали свою роботу», вважає Смолій / Фото: bank.gov.ua

Голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій у інтерв’ю The Page розповів, які саме порушення у його деклараціях виявило Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК).

Quote«Вчора я отримав рішення НАЗК щодо недостовірних даних у моїх деклараціях. У висновку йдеться, що наявності конфлікту інтересів не встановлено, а правові підстави для встановлення ознак незаконно збагачення відсутні. При цьому мені дозволено внести необхідні зміни», — повідомив Смолій.

Усього у НАЗК до Смолія є чотири зауваження.

Наприклад, агентство врахувало як «недостовірну інформацію» вказану ним вартість нерухомості, яка йому належить.

Зокрема Смолій вказав, що володіє 8,08% об'єкту нерухомості у Черкасах. При цьому у графі «вартість» він зазначив повну ціну цього об'єкту — близько 3 млн грн.

Quote"НАЗК розцінило це як порушення: треба було вказати вартість лише тієї частки, яка належить мені, тобто 242 тис. грн, — розповідає він. — Тобто я не не задекларував, а навпаки — вказав більше. Вся ця різниця була визнана як "недостовірне надання інформації".

Ще одне зауваження стосується доходів та коштів на рахунках голови НБУ. Так, НАЗК знайшло відхилення по рахункам «на $0,02, на 4,32 євро та на $73» при тому, що загалом Смолій задекларував досить значні суми (наприклад $3 млн в Укрексімбанку) відповідно до інформації, яку йому надали самі банки.

Також у НАЗК є зауваження щодо землі, якою володіє Смолій.

«Якість нашого земельного кадастру залишає бажати кращого. У ньому за мною досі враховуються земельні ділянки, які мені вже давно не належать, які я продав. Але інформація в кадастрі чомусь залишилася», — пояснив Смолій.

Ці зауваження НАЗК також передало в Національне антикорупційне бюро (НАБУ). Тепер справа за детективами — вони повинні будуть вирішити, чи було це завідомо недостовірне надання інформації, пояснив глава НБУ.

1566580207054-r0.jpg

В той же час Смолій вважає, що працівники НАЗК «скрупульозно виконали свою роботу», адже їхня ціль — знайти будь-які відхилення даних у деклараціях з тим, що є у інших базах даних. Інше питання — як ці результати потім трактувати.

Quote«Кажуть, що мені ціла група юристів допомагає. Ні. Я сам особисто заповнював усі декларації, кожну цифру. Тому можу вам о 3-й годині ночі, якщо розбудите, все пояснити все, що у ній є», — додав Смолій.

Нагадаємо, раніше НАЗК звинуватило Смолія в тому, що в деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки він не задекларував понад 18 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Запаси газу в ПСГ України в 1,6 рази вище ніж в минулому році

Станом на 1 червня 2020 р запаси газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) перевищили позначку в 18 млрд кубометрів.

McDonald's відкриє 5 нових ресторанів в Україні

Цього року «МакДональдз Юкрейн Лтд.» запланував зберегти в Україні темпи розвитку мережі швидкого харчування та має намір відкрити п'ять нових ресторанів, як і минулоріч.

Банки відвернулися від HoReCa. В «Ощадбанку» розповіли, який бізнес ще може отримати кредит

Вся галузь HoReCa (готелі, ресторани, кафе), а також житлове будівництво, які надзвичайно потерпають від кризи, потрапили до так званої «червоної зони» кредитування банками. Це означає, що зараз фінустанови не готові з ними співпрацювати. Але водночас є галузі, які залишились в «зеленій зоні». Це насамперед агросектор, логістика, фармацевтика та експортно-орієнтовні галузі.