Фінансовий комітет Ради буде погоджувати свої ініціативи з Олексієм Гончаруком і бізнесом

Комітет з фінансової, податкової та бюджетної політики Верховної Ради надалі буде обговорювати всі свої ініціативи з Кабінетом міністрів. Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, відповідаючи на запитання кореспондента The Page на програмі «Свобода слова» телеканалу ICTV.

Quote«Те, що приймалося до цих пір, на жаль, у багатьох випадках з нами взагалі ніяк не узгоджувалося. Тому зараз ми змінюємо цю практику і в майбутньому маємо намір більш щільно працювати з комітетом», — заявив Гончарук.

За його словами, саме через неузгодженість з Кабміном був прийнятий закон про фіксовану частку в націнці на сигарети, через який тютюнова компанія Вritish American Tobacco заявила про намір згорнути виробництво сигарет в Україні. «Ми проти цієї ініціативи і закон з цією нормою працювати не буде», — пояснив Гончарук.

Він також сказав, що ініціатива про різке підвищення рентної плати на видобуток залізорудної сировини в нинішньому вигляді, швидше за все, не буде підтримана. «Ми обговоримо цю ініціативу з виробниками. Точно, що в такому вигляді, як зараз, її ніхто не буде вводити», — сказав прем'єр-міністр.

Telegram Logo

При цьому Гончарук підтримав прийняті ініціативи з посилення контролю за роботою фізичних осіб-підприємців. За його словами, це дозволить боротися з практикою ухилення від податків за участю ФОПів.

Нагадаємо, раніше Верховна рада прийняла закон №1049, в якому містилася норма про регулювання цін на сигарети. Мова йде про поправки, внесені до документа нардепом від «Слуги народу» Олександром Дубинським. Згідно з ними, тютюнові компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни. British American Tobacco, Japan Tobacco International, Philip Morris та Imperial Tobacco заявили, що це зробить їх виробництво нерентабельним і пригрозили тим, що підуть з України.

Норма про різке підвищення рентної плати на залізорудну сировину міститься в законопроєкті №1210.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Рада прийняла закон для виведення з тіні ринку металобрухту

Депутати прийняли в цілому законопроєкт №2426, який спрямовано на детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом. Його розробляла робоча група у складі представників заготівельників брухту, металургів і Мінекономіки.

Група Radisson відкриє новий готель в Україні. З видом на «Батьківщину-матір»

Міжнародний оператор готельного бізнесу Radisson Hotel Group (головний офіс у Брюсселі, Бельгія) планує відкрити перший готель під брендом Radisson у Києві – Radisson Pechersk Park Kiev, повідомив «Інтерфакс-Україна».

ЄС скоротить список «зелених» країн і не додасть до нього Україну

Європейський Союз до кінця цього тижня перегляне список країн поза союзом – «зелений» список. Йдеться про країни, які вважаються безпечними щодо коронавірусу та громадянам яких дозволено в'їзд на територію ЄС.