Енергійне включення. Навіщо ДТЕК запустив нову роздрібну компанію

Фото: ДТЕК

Фото: ДТЕК

На ринку електроенергії з'явився перший великий роздрібний гравець, який буде працювати безпосередньо з кінцевими споживачами.

Вчора, 7 листопада, компанія ДТЕК Ріната Ахметова презентувала новий проєкт — бренд YASNO. Наразі він спеціалізуватиметься на енергоефективних технологіях, встановленні сонячних батарей і електрозаправок. Як відзначають експерти, у майбутньому ринок буде рости, а ДТЕК, вивівши новий бренд, залишить за собою його значну частину.

Про те, що ДТЕК тепер працюватиме на роздрібному ринку електроенергії під новим ім'ям YASNO, на презентації повідомив генеральний директор компанії Максим Тимченко.

«ДТЕК йшов до цього 15 років. Ми народилися як регіональна компанія, яка видобуває вугілля, виробляє електроенергію, яка знає, як керувати великими системами, великою кількістю людей. Але яка, напевно, ще не була готова до тесту, як спілкуватися з нашим клієнтом», — пояснив Тимченко.

За його словами, нова компанія буде пропонувати клієнтам «принципово інший сервіс».

Як повідомив директор з обслуговування клієнтів YASNO Євген Бушма, поки що новий бренд буде працювати в Києві, Дніпропетровській і Донецькій областях. Також компанія в 4 рази скоротила час очікування виклику в Києві і запустила інтерактивного бота, який, спілкуючись з клієнтами, приймає показання лічильників через голосове меню.

Директор з розвитку YASNO Олександр Онищенко розповів, що новий бренд буде працювати в трьох сегментах. Насамперед, вони націляться на продаж обладнання, що дозволяє економити електроенергію: двохтарифних лічильників, LED-ламп та інших приладів. Ще один напрямок – установка в приватних будинках сонячних батарей та оформлення продажу надлишків електроенергії в енергетичну мережу. Третій проєкт YASNO – розширення мережі зарядних станцій для електромобілів. На першому етапі інвестиції ДТЕК у ці проєкти складуть близько 100 млн грн, але в перспективі їх розмір може збільшитися.

Новий бренд буде працювати в трьох сегментах. По-перше, вони націляться на продаж обладнання, що дозволяє економити електроенергію: двохтарифних лічильників, LED-ламп та інших приладів. По-друге, на встановлення в приватних будинках сонячних батарей та оформлення продажу надлишків електроенергії в енергетичні мережі. По-третє, розширять мережу зарядних станцій для електромобілів.

Як пояснив Онищенко, розмір тарифів для населення не покриває витрат на виробництво електроенергії і тому говорити про запровадження різних пакетів, аналогічних тим, що пропонуються на ринку мобільного зв'язку, не доводиться. Але він впевнений, що з поступовим зростанням розміру тарифів ринок прийде до цієї моделі.

Для оптових споживачів вже зараз є можливості знаходити унікальні комбінації з постачання електроенергії. За словами директора з розвитку YASNO, робота з дрібними оптом буде одним з напрямків розвитку компанії.

Експерти вважають, що головною метою ДТЕК є спроба виправити імідж на роздрібному ринку. «У компанії були досить напружені відносини з споживачами. Їм у спадок дісталася система обслуговування клієнтів того ж «Київенерго» та інших енергокомпаній, які були не такими як слід. Нинішня програма значно покращить ситуацію і зможе налагодити більш-менш дружні відносини зі споживачами», — вважає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Втім, експерт зазначає, що така стратегія не принесе моментального прибутку, хоча і буде працювати на перспективу: «Вони намагаються сформувати імідж надійного роздрібного торговця, зайняти нішу сонячних панелей, створити найбільшу в Україні мережу заправок електромобілів. При цьому використовують непогані інструменти – нові центри обслуговування клієнтів, вайбер-боти».

Начальник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій вважає напрямок, вибраний Дтек, перспективним, оскільки ринок електроенергії буде і далі реформуватися. «Як тільки ринок стане повністю вільним, YASNO виявиться одним із найбільш підготовлених гравців для подальшої експансії», — зазначає Паращій.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style