Давос, день останній. Фотожаби про українську «няню», «ганьба» Милованова та інтерв'ю Арахамії

ФОТО: weforum.org

ФОТО: weforum.org

Завершальний день в Давосі, якщо порівнювати з попередніми трьома, був не таким насиченим. Заходи програми завершилися ближче до 13:00 за Києвом і вже не включали спецзвернень від лідерів держав.

Зарубіжні ЗМІ обговорюють пропозицію Зеленського про «няню-менеджера для інвесторів», а українські користувачі соцмереж постять фотожаби з Мері Поппінс і критикують неочікуване фото Милованова з Королевською.


Серед тем п'ятниці, як вже писало The Page, були заявлені інвестиції у цифрову економіку, використання нових технологій на благо, цифрова безпека, тема прориву в лікуванні ракових захворювань і злиття людей з машинами («Коли люди стають кіборгами»).

У рамках економічного і екологічного блоку учасники завершили обговорення рівного доступу людей до роботи, монопольного впливу центробанків, стійкого зростання компаній і відмову від одноразового пластику.

Французька ж преса пише про пропозиції президента України Володимира Зеленського про нянь-менеджерів для інвесторів, готових привести в Україну від $100 млн, але зазначає, що капіталовкладників турбує, перш за все, нестабільність у внутрішній політиці. Зокрема, чутки про можливу відставку прем'єра Олексія Гончарука французькі ЗМІ назвали «глибокою політичною кризою». Крім того, інвесторів з 2014 року лякає триваюча війна на Донбасі.

Американські ЗМІ написали про продаж Україною у середу десятирічних єврооблігацій на суму 1,25 млрд євро, відзначаючи рекордно низькі відсотки за ними, і спілкування глави МЗС Вадима Пристайка з віцепрезиденткою компанії Apple Лізою Джексон про політично некоректне відображення півострова Крим як частини РФ у двох застосунках Apple.

Милованов з Королевською і Арахамія з телеканалом «Росія»

Обурення користувачів соціальних мереж в Україні сьогодні викликав пост міністра економіки Тимофія Милованова. Він розмістив у себе у Facebook спільне фото з Наталією Королевською (ОПЗЖ), повідомивши, що у Давосі вони обговорили Кодекс законів про працю.

У коментарях користувачі назвали «ганьбою» будь-які діалоги з колишньою регіоналкою, запропонувавши для більшого ажіотажу ще потримати за руку Віктора Медведчука чи Вадима Новинського або зробити фото з Миколою Азаровим і Віктором Януковичем.

Також українські медіа обговорюють той факт, що глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія примудрився дати інтерв'ю російським ЗМІ, поговоривши про нацбезпеку з одіозною журналісткою Наїлею Аскер-заде з телеканалу «Росія 1».

Вона відома тим, що 2018 року запитала колишнього президента Петра Порошенка, навіщо він прийняв закон про війну. Експрезидент тоді відмовився з нею спілкуватися, а українська сторона поскаржилася на російських провокаторів-пропагандистів.

Крім того, під час виступу в Українському домі у Давосі Арахамія заявив, що Україна повинна відмовитися від політики гармонізації власного законодавства з ЄС. Натомість він пропонує створити «власні правила гри».

Цю його заяву розкритикували, зокрема й експерти, порадивши очільнику фракції спочатку розібратися, які саме норми ми повинні імплементувати.


Коротко підсумовуючи політичні та економічні результати поїздки української делегації до Давоса, можна сказати, що президент і прем'єр зробили досить гучні й суперечливі заяви, але поки не змогли серйозно зацікавити великих інвесторів. Як уже писало The Page, Зеленський закликав інвесторів вкладати гроші в українське «диво», а Гончарук заявив про передачу УЗ в управління залізничному операторові Німеччини Deutsche Bahn, що пізніше спростували самі німці.

Утім, їхні заяви не пройшли непоміченими для найбільших світових ЗМІ і подальша доля інвестицій залежатиме від успішності заявлених українською владою реформ та подальшої дипломатичної роботи зовнішньополітичних відомств.

Що стосується світового порядку, ключові світові лідери обговорювали боротьбу з кліматичними змінами, інклюзивний доступ до роботи (гендерна рівність, доступ ЛГБТ-персон, людей з інвалідністю та соціальні ліфти загалом), роботизацію і навчання людей новим професіям, а також відмову від твердого палива.

За підсумками Давосу має вийти спільний маніфест щодо нової всесвітньої бізнес-повістки, яка закликає підприємців усього світу взяти на себе відповідальність за екологію, нові технології, геополітичні конфлікти і соціальну рівність. Чи працюватиме цей маніфест, ми побачимо в найближче десятиліття.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини