Блокування КС «антиколомойського» закону загрожує Україні дефолтом і крахом економіки — нардеп від «Слуги народу»

Нардеп Єгор Чернєв розповів про ризики блокування Конституційним судом «антиколомойского закону». Фото: УНІАН

Нардеп Єгор Чернєв розповів про ризики блокування Конституційним судом «антиколомойского закону». Фото: УНІАН

У разі, якщо Конституційний суд заблокує «антиколомойський» закон, Україну, найімовірніше, очікує дефолт, крах економіки, гіперінфляція, тотальне безробіття і сповзання країни в нескінченну кризу щонайменше на найближчі 10 років.

Про це The Page заявив народний депутат від «Слуги народу» Єгор Чернєв, додавши, що визнання закону неконституційним — це зараз єдина загроза.

На питання про те, чи відчула фракція реакцію ексвласника Приватбанку Ігоря Коломойського після прийняття закону, Чернєв відповів, що сили в парламенті, які, ймовірно, обслуговують інтереси бізнесмена, здаватися не збираються.

Telegram Logo

«Припускаю, що таких у «Слузі народу» близько 30 депутатів, а загалом у парламенті — близько 60-80 осіб. Це чимало, враховуючи, що його представники досить активні. Проте ми теж не збираємося відступати і будемо боротися за закон до кінця».

Єгор Чернєв

Єгор Чернєв

Депутат від фракції «Слуга народу»

За словами Чернєва, на те, щоб прийняти закон у першому читанні, вплинув флешмоб «нідефолту», кворум на профільному комітеті Верховної Ради, коли деякі депутати намагалися його бойкотувати, а також мобілізація навколо закону громадянського суспільства. Щодо другого читання, то для того, щоб депутати його все-таки прийняли, довелося вносити зміни в регламент для нейтралізації «поправочного спаму».

Quote«Щодо підписання закону президентом Володимиром Зеленським, то немає сумнівів, що він зробить це, оскільки особисто переконував парламент підтримати закон», — зазначив нардеп.

Контекст. Рада прийняла у першому читанні проєкт закону №2571-д, який блокує претензії до держави з боку колишніх власників комерційних банків, що були націоналізовані або направлені на ліквідацію під час так званого «банкопаду» 2014-2016 років.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Після цього депутати внесли в законопроєкт понад 16 тис. поправок. Фінансовий комітет Верховної Ради закінчив розглядати їх.

Верховна Рада під час позачергового засідання 13 травня прийняла закон про банківське регулювання. Варто відзначити, що до цього було відомо, що деякі фракції та групи депутатів не з монобільшості готуються до оскарження закону про банки в Конституційному суді.

Варто зазначити, що прийняття цих законів відкриває шлях черговій програмі МВФ щодо кредитування України в умовах глобальної рецесії та наближення економічної кризи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини