Facebook Pixel

Бізнесу не вистачає великих офісів

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Починаючи з 2018 року в Києві зростає попит на оренду офісних приміщень від 1 тис. кв. м, а ряд орендарів готові підписати договір уже сьогодні і почекати введення в експлуатацію ще щонайменше рік.

Про це The Page розповіла Марта Костюк, керівник департаменту аналітики та консалтингу у питаннях девелопменту Сushman&Wakefield в Україні.

За її словами, частка угод оренди, пов’язаних із переміщенням компаній-орендарів в інші офісні приміщення, склала приблизно 50% усіх угод у сегменті офісної нерухомості в Києві, 35% сформували угоди з перегляду умов оренди чи пролонгації договорів оренди.

Telegram Logo

«Важливо зазначити, що решта 15% — це частка укладених попередніх угод оренди. У період між 2009 і 2017 роками попередні договори оренди не були поширеним явищем на ринку офісної нерухомості в Києві», — зазначила вона.

У Києві спостерігається досить низький рівень вакантності. Більшість бізнес-центрів виходять на ринок заповненими на 70-90%, що змушує потенційних орендарів ставати в чергу завчасно.

У регіонах ситуація ще гірша. Попри певну активізацію будівництва офісів, квадратні метри там і досі у дефіциті. Хоча запит з боку ІТ-сектора та промисловості дуже високий.

«У регіонах, а саме в Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі, вакантність залишається мінімальною впродовж останніх декількох років – приблизно на рівні 1-2%, а в небагатьох професійних в цих містах офісних будівлях показник є ще меншим — 1%», — зауважила Костюк.

Сучасне офісне приміщення наразі повинно відповідати високим стандартам енергоефективності, комфортного планування та зонування приміщень. Зазвичай якірні орендарі ще додають до угоди низку вимог до власника будівлі. Є запит на «розумні» рішення, інноваційну мультимедійну та «домашню» інфраструктури: кухню в складі юніту, кімнату відпочинку, масажний кабінет чи бьюті-рум.

Контекст: За 2019 рік попит на офісні метри з боку потенційних орендарів зріс на 70% і склав 203 тис. кв. м. Показник перевершив рекорд 2017 року, коли він був піковим і закріпився на рівні 155 тис. кв. м.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини