Як використати карантин для розвитку. Три історії бізнесу

Автор

The Page поспілкувалося з трьома керівниками компаній з різних сегментів бізнесу щодо того, як вони розробляють нові продукти під час кризової ситуації. Крім того, вони дали поради підприємцям, як виживати в період карантину.

Експансія нових ринків

«У бізнесу завжди є виклики, і підприємцям не звикати до цього, однак цей виклик сильніший за попередні», — ділиться CEO Love&Live Fashion Group Олексій Омелянчук. Українська група fashion-брендів, яка продає всі товари через інтернет, ще до карантину запустила масове виробництво масок з принтами, аби задовольнити попит населення у дефіцитному товарі.

Telegram Logo
Quote«Таким креативним рішенням ми трошечки компенсували збитки та падіння доходів», — додає Омелянчук.

Карантин уповільнив усі процеси в бізнесі, але підприємець використав увесь вільний час і спрямував ресурси на нові ринки, на які вже давно планував вийти. Тепер онлайн-ритейлер експортує свої товари до Польщі.

«Одяг, взуття і аксесуари Made in Ukraine зараз досить потужно експортуються до Польщі. Далі будемо масштабувати свій бізнес по всій Європі», — говорить він.

Страховий бізнес в онлайні

Страхові компанії не потрапили під заборону уряду щодо роботи, але свої послуги вони зараз надають дистанційно. Так, страхова компанія «Арсенал Страхування» ще 19 березня взялася за створення віртуального офісу. «Ми повністю перенесли всі наші процеси за 2 дні в онлайн», — розповідає заступниця голови правління страхової компанії Марина Авдєєва.

У період карантину компанія щодня врегульовує близько 300 випадків нанесення збитків та виплачує майже 2 млн грн компенсації. Однак, як і всі інші, цей бізнес відчув падіння об'ємів.

«Приблизно за два останні тижні карантину обсяги продажу нових продуктів скоротилися приблизно на 35%».

Марина Авдєєва

Марина Авдєєва

заступниця голови правління страхової компанії «Арсенал Страхування»

За її словами, під час карантину існуючі договори продовжують 50% клієнтів. Водночас Авдєєва зауважує, що коли-небудь страховий бізнес обов'язково перейде в онлайн.

Зміна орієнтирів

Ресторанний бізнес — один з тих бізнесів, які зараз опинилися в найскрутнішому становищі, оскільки на все це немає попиту, розповідає директор з маркетингу компанії This is Пивбар Денис Лущишин. У перші два тижні карантину команда закладу працювала над доставкою.

Quote«Це єдиний бізнес, який залишився. Ми не склали руки, не стали чекати, що буде далі, а почали діяти. Ми просто трохи додали темпу», — ділиться Лущишин.

За його словами, заклад почав продавати розливне пиво за собівартістю. «Ми розраховували, що до цього пива клієнти замовлятимуть страви, на яких заклад щось зароблятиме для підтримки штанів», — додає він.

Крім того, заклад почав реалізовувати стратегії, від яких раніше відмовлявся. «У нас була позиція орієнтуватися лише на пиво, але зараз пропонуємо все, на що є попит. На карантині почали готувати всі популярні страви», — говорить директор з маркетингу.

Поради бізнесу

«Бізнесу потрібно максимально зменшити витрати, можна відправити людей у відпустку за «власним бажанням». Звісно, це вдарить по працівниках, але це те, що бізнес має робити. По-друге, домовитися про знижки щодо оренди».

Олексій Омелянчук

Олексій Омелянчук

CEO Love&Live Fashion Group

«Рухайтеся та дивиться, що роблять інші, але при цьому покращуйте свій продукт. Крім того, зараз час продумати план, що будеш робити після карантину. Той, хто після кризи першим запропонує щось нове та доречне — виграє».

Денис Лущишин

Денис Лущишин

директор з маркетингу компанії This is Пивбар

«Не спекулюйте, адже криза пройде, а репутація залишиться, і клієнти це пригадають. Також рекомендую підприємцям зараз ближче познайомитися зі своїми клієнтами».

Марина Авдєєва

Марина Авдєєва

заступниця голови правління страхової компанії «Арсенал Страхування»


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Офіційно: Кабмін звільнив голову Держлісагенства Андрія Заблоцького

На засіданні 1 липня Кабмін вирішив звільнити голову Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького. Тепер відповідне розпорядження №808-р від 2 липня оприлюднено на урядовому порталі.

Рада відмовилася приймати незгоду Теретьева піти у відставку: що вирішив комітет

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку розглянув і зареєстрував постанову про звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. Це випливає з аудіостенограми засідання комітету.

SkyUp вирішила відмовитися від 40% анонсованих внутрішніх маршрутів: суцільні збитки

Авіакомпанія SkyUp відмовляється до 15 вересня від польотів по трьох з восьми внутрішніх маршрутах, які анонсувала в кінці червня. Мова йде про рейси з Києва до Львова та Харкова, а також з Харкова до Львова.