Facebook Pixel

Депутати не пустили в «тінь» 40 млрд грн

Закупівлі місцевої влади частково хотіли вивести із ProZorro. Фото: evo.business

Закупівлі місцевої влади частково хотіли вивести із ProZorro. Фото: evo.business

Сьогодні, 18 листопада, Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт № 5289, який спрощує процедуру низки закупівель. За це рішення проголосували 256 депутатів.

Авторами законопроєкту є 21 депутат, у залі його представляв один із них – Борис Приходько. Він зазначив, що зараз існує «невідкладна потреба» на законодавчому рівні усунути перешкоди для оперативного виконання місцевою владою її функцій щодо «забезпечення задоволення потреб громад в отриманні життєво необхідних послуг, зокрема охорони здоров'я та освіти».

Для цього необхідно дозволити їм закуповувати товари та послуги, необхідні для соціальної сфери, без проходження спрощеної процедури публічних закупівель, тобто закуповувати безпосередньо у виробника (постачальника).

Telegram Logo

Голова комітету ВР з економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомив, що профільний комітет рекомендує ухвалити законопроєкт за основу.

Після цього депутати відкинули проєкт у першому читанні та відправили його на доопрацювання.

Напередодні різко проти цього законопроєкту виступило підприємство ProZorro. Там заявили, що автори проєкту фактично пропонують скасувати обов'язок проводити спрощені закупівлі в системі ProZorro на суму понад 50 тис. грн. «Це відкриває можливості для зловживань на публічних закупівлях на суму приблизно 40 млрд грн на рік», – йдеться в повідомленні.

У ProZorro зазначили, що для органів місцевого самоврядування та решти замовників уже є швидша альтернатива спрощеним закупівлям – електронний каталог ProZorro Market. Це онлайн-магазин, де невеликі партії необхідних товарів можна придбати в кілька кліків уже у кваліфікованих постачальників. Там можна купувати такі критичні товари, як-от паливо, харчові продукти, електроенергію.

Законопроєкт № 5289 не підтримали міністерства економіки та фінансів. Свої зауваження щодо нього висловили Головне науково-експертне управління Верховної Ради та Державна аудиторська служба. Не голосувати за цю ініціативу закликала Transparency International Ukraine.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу законопроєкту і зазначило, що недоліки, що містяться в ньому, є концептуальними й не можуть бути усунені під час підготовки до другого читання.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що на «Прозорро.Продажі» розпочалися торги з оренди комунальних і державних сільгоспземель.

Додатково. Верховна Рада 18 листопада ухвалила за основу законопроєкт № 4197-д «Про ринок деревини». Йдеться про доопрацьовану редакцію документа, з якої виключено норму про скасування мораторію на вивезення лісу-кругляка з України.

Також у першому читанні ухвалено законопроєкт № 6298 про спрямування у 2021 році 2,5 млрд грн на інфраструктурні проєкти та створення національної авіакомпанії.

Коментарі

Всі новини