Facebook Pixel

Проєкт створення нової міжконтинентальної ракети США подорожчав на 81%

Ілюстративне зображення ракети Sentinel. Фото: Northrop Grumman

Ілюстративне зображення ракети Sentinel. Фото: Northrop Grumman

Вартість проєкту розробки американської міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) LGM-35A Sentinel зросла на 81% порівняно з початковою оцінкою і становить $151 млрд, повідомило Bloomberg,

Sentinel має прийти на зміну LGM-30G Minuteman III, яка стоїть на озброєнні ВПС США з 1970 року. Її розробник та виробник – корпорація Northrop Grumman. Планується, що всі 400 Minuteman III будуть повністю замінені Sentinel до середини 2030-х.

У 2020 році в Пентагоні заявляли, що проєкт коштуватиме $95 млрд, а вартість однієї ракети Sentinel становитиме $118 млн. Тепер її збільшили до $214 млн. Додаткові кошти в основному знадобилися для розробки нових стартових комплексів. Чиновники Пентагону мають намір днями повідомити про це Конгрес.

Проєкт розробки нової МБР має значну підтримку в Конгресі, але частина законодавців вважають, що від Sentinel слід відмовитися і продовжити використовувати Minuteman III. Вони запросили у Пентагона оцінку, скільки коштуватиме модернізація існуючих ракет (серійне виробництво Minuteman III припинили наприкінці 1970-х).

У травні заступник міністра оборони США із закупівель та матеріально-технічного забезпечення Вільям Лаплант допустив можливість відмови від програми Sentinel. Він наголошував на важливості визначення, наскільки продовження програми необхідне для національної безпеки США, а також чи немає в неї дешевших альтернатив.

У червні 2023 року стало відомо, що Сполучені Штати не встигають використати Sentinel – очікується, що вона надійде в збройні сили у 2030 році, а не в 2029-му, як спочатку планувалося.

Повідомлялося, що переозброєння ускладнюють такі проблеми:

  • негаразди з ланцюжками поставок, а також брак необхідних матеріалів;
  • Northrop зіткнулися з кадровим голодом, особливо у пошуку висококваліфікованих фахівців із програмного забезпечення, які не горіли бажанням проходити тривалу перевірку з боку спецслужб;
  • у Northrop не виявилося інфраструктури, необхідної для розробки секретного програмного забезпечення з управління ракетами.

У лютому 2024 року Northrop успішно завершила випробування кількох важливих елементів ракети Sentinel. Зокрема, випробували процес відокремлення боєголовки.

«Випробування довело правильність наших модельних прогнозів. А випробування ракетного блоку продемонструвало ефективність ракети у польоті, що допомогло підтвердити припущення та доопрацювати моделі. Ці успіхи надають нам упевненості в тому, що ми продовжуємо рухатися вперед на шляху до створення безпечного, надійного та захищеного потенціалу для нації», – заявила Сара Віллоубі, віцепрезидентка та керівниця програми Sentinel компанії Northrop Grumman.

Відділення боєголовки балістичної ракети Sentinel. Фото: Northrop Grumman

Відділення боєголовки балістичної ракети Sentinel. Фото: Northrop Grumman


Подякувати 🎉