Facebook Pixel

Співробітника Європарламенту заарештовано за підозрою в шпигунстві на користь Китаю

Помічника члена Європейського парламенту від крайньої правої та проросійської партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН) заарештовано в Німеччині за підозрою в «особливо серйозному» шпигунстві на користь Китаю.

У своїй заяві прокуратура назвала його Цзянь Г. та звинуватила у передачі китайській розвідці інформації про дискусію у законодавчому органі Європейського Союзу, повідомило Reuters. @material: https://thepage.ua/ua/news/bilshist-gromadyan-yevrosoyuzu-ochikuyut-na-vibori-u-yes-2024

На сайті Максиміліана Кра, головного кандидата від АдН на червневих виборах до Європарламенту, Цзянь Го вказаний як один із його помічників. Кра сказав, що дізнався про арешт Го із засобів масової інформації та припинить з ним працювати, якщо звинувачення будуть доведені.

За словами прокурорів, підозрюваний, який жив у Брюсселі та німецькому Дрездені, також шпигував за діячами китайської опозиції в Німеччині. Його заарештували у Дрездені 22 квітня, у його квартирі провели обшук.

Два тижні тому ЗМІ повідомили, що інший кандидат від АдН на виборах до Європарламенту, німецький депутат Петро Бістрон, отримав гроші від проросійського медіасайту. В АдН заявили, що Бістрон відкидає звинувачення.

Костянтин фон Ноц, який очолює парламентський комітет, який займається розвідувальними службами Німеччини, заявив, що це не просто окремі випадки, вони вказують на ширшу проблему АдН. «Це партія диктатур, – сказав він. – Вони не намагаються приховати своєї зневаги до нашої демократії та верховенства закону. І це явно робить їхніх політиків сприйнятливими до впливу та керівництва з боку Китаю та Росії».

Міністерство закордонних справ Китаю відкинуло звинувачення у шпигунстві в Німеччині, заявивши, що «галас навколо таких звинувачень спрямований на дискредитацію та придушення Китаю».

Контекст. В останні місяці тривога з приводу передбачуваного китайського шпигунства зросла по всій Західній Європі.

Трьох громадян Німеччини було заарештовано 22 квітня за підозрою у передачі технологій військового призначення.

Того ж дня у Великій Британії двом чоловікам були пред'явлені звинувачення в шпигунстві на користь Китаю. Один підозрюваний працював дослідником у відомого законодавця від правлячої Консервативної партії.

Раніше, 25 березня, США та Велика Британія звинуватили Пекін у кібершпигунстві проти мільйонів людей, включаючи законодавців, науковців та журналістів, а також компаній, включаючи оборонних підрядників.

Подякувати 🎉