Facebook Pixel

Відновлення відключень споживачів: підсумки енергетичного тижня, що минає

Споживання електроенергії в Україні зберігається на високому рівні. Так, 15 листопада станом на 9:30 воно було на 1,6% нижчим, ніж у цей же час попереднього дня. А 14 листопада добовий максимум споживання був на 3,3% більшим, ніж 13 листопада.

В «Укренерго» повідомили, що українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев'яти масованих атак росіян. На енергооб'єктах тривають аварійні та планові ремонти. У години максимального споживання вранці та ввечері в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності.

Цього тижня вперше з літа «Укренерго» змушене було запровадити графіки обмеження електропостачання для промислових споживачів. Основною причиною є зростання споживання електроенергії через зниження температур, повідомила екскерівник Міненерго Ольга Буславець. При цьому імпорт електроенергії майже був відсутній. Саме він може покрити подальші дефіцити в енергосистемі, але імпорт поки що часто економічно недоцільний через цінові обмеження на електроенергію, встановлені в Україні. Галузевий регулятор НКРЕКП поки що не збирається їх переглядати.

Підсумки тижня з 11 по 15 листопада в енергетиці

Усі 9 енергоблоків АЕС, що розташовані на неокупованих територіях, працюють в енергосистемі України.

Виробництво електроенергії на ГЕС залишається на низькому рівні через низький рівень води у водосховищах.

Виробництво електроенергії на ТЕС та ТЕЦ знаходиться на максимально можливому рівні.

Запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять близько 3,1 млн тонн.

Виробництво електроенергії ВДЕ знизилося через погодні умови. Ефективність СЕС у похмуру погоду з коротким світловим днем (листопад – березень) становить близько 5% встановленої потужності.

Борг «Укренерго» перед «Гарантованим покупцем» перевищує 30 млрд грн. Загальний борг «Гарантованого покупця» перед ВДЕ становить 30 млрд грн.

У листопаді споживання газу нижче за аналогічний період 2021 року на 15%, але вище за рівень минулого року на 1%, що обумовлено підвищеним споживанням газу для генерації.

Загальний рівень запасів природного газу в українських ПСГ становить 12,4 млрд кубів (включаючи 3,9 млрд кубів активного газу довгострокового зберігання, а також 0,6 млрд кубів активного газу довгострокового зберігання, переведеного в категорію «буферний газ»), що нижче ніж торік на 25%.

У листопаді «Нафтогаз» не імпортує природний газ (у жовтні було закуплено 0,3 млрд кубометрів з ціною імпорту понад 20 тис. грн/тис. куб. м), не купує на Українській енергетичній біржі, але активно витрачає накопичені запаси – продаж газу промисловим підприємствам відбувається за цінами, нижчими за 15 тис. грн/тис. куб. м. За оцінками, продажі у листопаді та грудні перевищать 0,2 млрд куб. м. Це збільшує ризики успішного проходження осінньо-зимового сезону та підвищує ймовірність додаткового імпорту газу за цінами вище 25 тис. грн/тис. куб. м.

У зв'язку зі зниженням температур та включенням опалення добове споживання газу в Україні зросло до 90 млн куб. м.

Ціни на оптовому ринку електричної енергії за тиждень зросли на 10% у робочі дні.

Ціни на електроенергію на західному кордоні України цього тижня відчутно зросли. На 56% є зростання у Румунії, на 11% та 62% у Словаччині та Угорщині відповідно.

Подякувати 🎉