Ринкова вартість компанії Berkshire Hathaway на торгах 28 серпня вперше перевищила позначку $1 трлн, що відображає довіру інвесторів до конгломерату, який Уоррен Баффет створював протягом майже шести десятиліть і який багато хто вважає уособленням американської економіки, пише Reuters. Компанія Баффета приєдналася до шести інших американських компаній, усі з яких працюють у технологічному секторі або пов'язані з ним і оцінюються більш ніж у $1 трлн: Apple, Nvidia, Microsoft, Alphabet (батьківська компанія Google), Amazon.com та Meta Platforms (Facebook ).
Баффет, якому 30 серпня виповниться 94 роки, управляє Berkshire з 1965 року. Він перетворив її з текстильної компанії, яка зазнавала краху, на колоса з десятками підприємств «старої» економіки, таких як автострахування (Geico), залізниця (BNSF), Berkshire Hathaway Energy, кросівки Brooks, морозиво Dairy Queen, ножі Ginsu та енциклопедія World Book.
Операційні підприємства принесли Berkshire $22,8 млрд прибутку в першій половині року, що на 26% більше, ніж у 2023 році.
Berkshire також має величезний портфель акцій навіть після продажу у 2024 році акцій Apple та Bank of America на десятки мільярдів доларів.
Продажі стали основною причиною того, що грошові запаси Berkshire, переважно у вигляді казначейських векселів США, станом на 30 червня зросли до $276,9 млрд. Berkshire також уповільнила викуп власних акцій.
«Баффет побудував Berkshire системно відносно низькоризиковим чином, – сказав Стів Чек, президент Check Capital Management, яка інвестує третину своїх активів у розмірі $2 млрд в акції та опціони Berkshire. – Як величезний конгломерат, він завжди матиме частини, які процвітатимуть».
З того року, коли Баффет прийшов до влади, акції Berkshire зросли на 5 600 000%. Це близько 20% на рік, що майже вдвічі перевищує річний приріст індексу Standard & Poor's 500, включаючи дивіденди.
Баффету, як і раніше, належить понад 14% акцій Berkshire, попри те, що з 2006 року він пожертвував більше половини своїх акцій на благодійність.
За даними журналу Forbes, статок в $146 млрд робить його шостою найбагатшою людиною у світі.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства