ЄБРР закликав Володимира Зеленського вирішити проблему з «зеленим тарифом»

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) направив на адресу президента України листа з проханням вирішити проблему з виплатами за «зеленим тарифом». Труднощі виникли після рішення суду, який скасував тариф «Укренерго».

ЄБРР просить Володимира Зеленського вирішити питання платежів за електроенергію, яка вироблена відновлюваними джерелами енергії, йдеться у документі, який є в розпорядженні «Економічної правди».

Представники банку зазначили, що рішення Окружного адмінсуду викликає занепокоєння у компаній енергетичного сектора, оскільки новостворений «Гарантований покупець» може позбутися ресурсів для роботи у правовому полі на новому ринку електроенергії.

Telegram Logo

Раніше «Гарантований покупець» направив до Госпсуду Києва позов про стягнення з «Укренерго» авансу у розмірі 1,6 млрд грн. Причина — невиплата «Укренерго» держпідприємству за послуги щодо збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії за перші 20 днів роботи нового енергоринку.

Контекст

  • У кінці червня Окружний адмінсуд Києва призупинив дію постанови НКРЕКП про встановлення на друге півріччя 2019-го тарифів для передачі електроенергії «Укренерго». Цим рішенням суд задовольнив клопотання «Нікопольського заводу феросплавів», який контролює група EastOne Віктора Пінчука. Остання була створена після реструктуризації «Інтерпайпу» і так званої групи «Приват», пов'язаної з Ігорем Коломойським.
  • Нацкомісія знизила на 10% тариф «Укренерго» з 1 серпня. Однак «Нікопольський завод феросплавів» знову звернувся з позовом до суду про скасування нового тарифу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини