Facebook Pixel

ЄБРР не відмовляв у кредиті компанії Юрія Косюка

Автор
Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) не відмовляв у кредиті «Миронівському хлібопродукту», оскільки це питання навіть не розглядалося. Про це The Page заявив старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов.

Таким чином він прокоментував інформацію австрійського видання Kurier про те, що компанії нібито відмовлено в кредиті через бізнес-зв'язки власника холдингу Юрія Косюка з родиною Олексія Омельяненка.

У ЄБРР уточнили, що питання кредиту МХП планують розглянути наприкінці жовтня.

Telegram Logo

Сам Юрій Косюк в коментарі The Page уточнив, що рішення про видачу позики дійсно перенесено. «Але названа причина – це точно нісенітниця», – заявив він.

Омельяненко був одним з основних власників Укргазбанку до його націоналізації під час фінансової кризи 2008-2009 років, а зараз перебуває під слідством через підозри з боку правоохоронців щодо виведення коштів з банку. Його зв'язок з основним власником МХП простежується через компанії «Агрокряж» та «Агро-С». Їх кінцевими бенефіціарами в офіційному держреєстрі вказані Юрій Косюк і Оксана Омельяненко.

У 2011-2013 роках Обухівський районний суд Київської області розглядав справу за позовом Укргазбанку до Оксани і Олексія Омельяненка і компанії «Агроресурси ЛТД» про стягнення заборгованості та стягнення майна. Крім того, вони фігурують в судовому спорі за участю «ВТБ Банку».

Контекст

  • У травні цього року видання Kurier вже повідомляло, що ЄБРР заблокував видачу кредитів для МХП на 100 млн євро за використання компанією лазівки в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Як раніше стверджувалося, компанія обходила обмеження на експорт курячого філе, відправляючи курятину з кісткою на заводи ЄС без сплати мита, а далі кістку відрізали і продавали продукцію як куряче філе.
  • Цей кредит холдинг хотів використовувати для поглинання словенського агрохолдингу Perutnina.
  • Пізніше у пресслужбі МХП заявили, що зустріч ради директорів ЄБРР про видачу кредиту МХП була перенесена з «технічних причин», що не пов'язано з торговими відносинами між ЄС і Україною.
  • У банку зазначили, що це питання рада директорів фінустанови ще не розглядала.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини