Володимир Зеленський взявся за дотації «Нашої Ряби». За рік МХП отримав з держбюджету 1 мільярд гривень

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Президент ініціював перевірку бюджетних дотацій, які отримав найбільший виробник курятини «Миронівський хлібопродукт» бізнесмена Юрія Косюка. Цим питанням за пропозицією Володимира Зеленського займуться правоохоронні та антикорупційні органи.

Крім дотацій, силовики повинні будуть перевірити і виплачені акціонерам холдингу дивіденди.

«У 2017 – 2018 роках одному з найбільших агрохолдингів України «Миронівський хлібопродукт» з держбюджету було виділено майже 2,5 млрд грн дотацій, так це називається. Насправді, він не потребує державної підтримки, тому що у нього є надприбутки, і він щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», — цитує президента агентство «Інтерфакс-Україна» з засідання Національної ради з питань антикорупційної політики.

Telegram Logo

За даними ЗМІ, компанії Косюка в 2018 році отримали з держбюджету близько 970 млн грн дотацій. Це близько $37 млн.

Виручка МХП у 2018 році зросла на 21% — до $1,6 млрд, а чистий прибуток просів на 44% — до $128 млн. Навесні цього року рада директорів МХП направила на виплату річних дивідендів близько $80 млн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Миронівський хлібопродукт» — найбільший виробник курятини в Україні. Засновником і найбільшим акціонером агрохолдингу є бізнесмен Юрій Косюк.

МХП продає свою продукцію під торговими марками «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський» і «Qualiko». Крім свого основного напрямку, також виробляє зернові, соняшникову олію і продукти м’ясопереробки. В Європу МХП поставляє охолоджені напівтуші, які переробляє на своїх заводах в Нідерландах і Словаччині.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини