Facebook Pixel

Віталію Хомутиннику дозволили купити компанію – найбільшого продавця добрив із заводів Дмитра Фірташа

Фото: wikipedia.org

Фото: wikipedia.org

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив кіпрській фірмі Orinast Limited Віталія Хомутинніка придбати контроль над кіпрською Dresdenco Investments LTD.

«Заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України», – йдеться у рішенні АМКУ.

Водночас комітет не зазначає, яка саме українська компанія є кінцевої метою концентрації.

Telegram Logo

Відомо, що Dresdenco створена у лютому 2019 року, вона пов’язана з резидентом України, який здійснює діяльність на ринку оптової торгівлі мінеральними добривами, та нерезедентами, що ведуть виробництва в Україні. Кінцевими бенефіціарними власниками компанії Dresdenco Investments LTD є фізичні особи – громадяни Австрії, вказує АМКУ.

Сумі цих критеріїв відповідає компанія «Ніка-агротрейд». Dresdenco немає серед засновників згаданої фірми, однак вона може мати інші відносини контролю з української фірмою, пише видання «Наші гроші».

У свою чергу, офіційним засновником «Ніка-агротрейд» є австрійська фірма T&F Trade & Finance Ges.m.b.H, чиїми бенефіціарами вказані австрійці Василь та Сергій Толстунови (вони є вихідцями з Киргізії — виїхали до Австрії після розпаду СРСР).

Василь Толстунов вказаний директором Dresdenco у кіпрському реєстрі. Також відомо, що він одружений на доньці колишнього міністра фінансів Киргизії Кемелбека Нанаєва Джамілії Нанаєвій. Василь також з 2010-х років є священиком РПЦ у Відні.

Першим засновником «Ніка-агротрейд» на момент створення фірми у травні 2018 року був непублічний український бізнесмен Віктор Дубовенко та його родичка Лілія Вікторівна Дубовенко.

Брати Толстунови змінили Дубовенка у схемі власності влітку 2018 року.

Аграний сайт «Інфоіндустрія» свого часу повідомляв, що створення «Ніки-агротрейд» є наслідком злиття компаній «УкрАгроНПК» з групи Дмитра Фірташа та «Агроімпорт» Дубовенка.

Нова компанія стала найбільшою роздрібною мережею, яка торгує мінеральними добривами зі складів «УкрАгроНПК» Фірташа.

Очікується, що новостворена структура буде продавати більшу частину продукції українських заводів групи Ostchem. Крім того, компанія активно бере участь у викупі товару від «Сумихімпром» та ДЗМУ – виробників комплексних добрив. Відомо також, що компанія імпортуватиме продукцію російських виробників NPK-добрив та білоруських калійних добрив, повідомляла «Інфоіндустрія».


Віталій Хомутиннік є співвласником агрохолдингу «Кернел», якому належить найбільший земельний банк.

Дмитро Фірташ протягом останніх років перебуває в австрійському Відні в очікуванні екстрадиції у США за звинуваченнями у корупції.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини