Facebook Pixel

Нацбанк не зміг заблокувати банкрутство «Росави» Костянтина Жеваго

Автор

Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Нацбанку та залишив без змін ухвалу та постанову нижчих судових інстанцій щодо банкрутства групи «Росава» Костянтин Жеваго та ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів, пише Finbalance.

У кінці травня Госпсуд Київської області дозволив ліквідатору «Торгового дому «Росава» продати без згоди Фонду гарантування вкладів майно, що є предметом забезпечення вимог банку «Фінанси та кредит».

Рішення щодо ліквідації «Росави» було прийнято на загальних зборах акціонерів у квітні 2018 року. В компанії називали цей крок «реструктуризацією підприємства», яка «передбачає повне збереження поточних робочих місць, збільшення обсягів виробництва, додаткові інвестиції».

Telegram Logo

Після цього Фонд гарантування вкладів публічно заявив про 2 млрд грн боргу групи «Росава» перед збанкрутілим банком «Фінанси та кредит», який теж був підконтрольний нардепу Жеваго, адже процес ліквідації групи може блокувати стягнення боргу в примусовому порядку.

Перед цим суди винесли низку рішень, з допомогою яких «Росава» позбулася поруки перед банком «Фінанси та кредит» за кількома кредитними договорами.

В ході ліквідаційної процедури було виявлено кредиторську заборгованість компанії-боржника у розмірі 20,5 млрд грн, але оскільки Офіс великих платників податків ДФС із запізненням повідомив про податкову заборгованість на 1,3 млрд грн, тому кредиторські вимоги визнані в розмірі 19,3 млрд грн.

Згідно з судовими матеріалами, кошти на рахунках «Росава» арештовані, зокрема, в Альфа-Банку, Акордбанку, Промінвестбанку, банку «Південний», Укрексімбанку.

«Росава» є акціонером зовнішньоторговельної компаніяї«КРАЗ», «Білоцерківської ТЕЦ», страховаої компанії «Омега». Крім того, вона фігурує серед засновників «Торговий дім «Росава», який постановою Госпсуду Київської області від 19 серпня 2018 року було визнане банкрутом.

Коментарі

Всі новини