У порту «Південний» запустили великий зерновий термінал «Нептун» за $150 мільйонів

Фото: MV Cargo

Фото: MV Cargo

Українська компанія MV Cargo і американська Cargill офіційно запустили новий зерновий термінал «Нептун» потужністю 5 млн тонн зернових на рік в порту «Південний». Проект реалізований за підтримки ЄБРР та IFC.

Вартість проекту склала $150 млн, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» співвласник MV Cargo і групи терміналів «ТІС» Андрій Ставніцер.

Quote«Це найсучасніший і найбільший технологічний термінал на Чорному морі», – додав він.

Telegram Logo

З травня проект працює в тестовому режимі і на кінець серпня обробив близько 1,8 млн тонн зернових. Побудований в рамках проекту та запущений сьогодні причал терміналу №25 глибиною 16 м є одним з найбільш глибоководних зернових терміналів в Україні.

Термінал дозволяє одночасно зберігати 290 тис. тонн зернових, склад підлогового зберігання — до 80 тис. тонн. На терміналі 14 силосів місткістю по 15 тис. тонн, а термін завантаження судна типу Post Panamax — менше 36 годин. Термінал також має станції розвантаження, які дозволяють обробляти в добу 790 вантажівок і 256 вагонів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ставніцер нагадав, що компанії почали проект ще в 2014 році, незважаючи на те, що Cargill через війну втратив олійноекстракційний завод під Донецьком. Примітно, що в договорі між компаніями військовим ризикам американська компанія приділила тільки одну сторінку, у той час як ризикам, пов'язаним з корупцією в судах, — 45 сторінок.

Контекст

  • Спочатку, згідно з меморандумом, запуск терміналу був запланований Cargill, Адміністрацією морських портів України та MV Cargo на 2017 рік.
  • На початку 2016 року Cargill і MV Cargo підписали інвестугоду. За нею американська компанія погодилася інвестувати $100 млн у будівництво зернового терміналу і купити 51% MV Cargo.
  • У кінці 2016-го і початку 2017-го ЄБРР і IFC виділили на будівництво зернового терміналу кредити по $37 млн.

MV Cargo («М. В. Карго») було створено співзасновниками найбільшого українського приватного стивідора «ТІС» Андрієм Ставницером і його братом Єгором Гребенніковим. До групи «ТІС» входять п'ять терміналів, а також найбільша інфраструктурна мережа, що включає залізничну станцію.

Cargill — американська приватна продовольча компанія. Компанія працює в 68 країнах світу, займається продажем зерна, олії, цукру, інших продуктів. Крім того, є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини