Суди дозволили «Дельта Банку» вимагати повернення понад $50 мільйонів від лідера з виробництва соків в Україні

Західний апеляційний госпсуд задовольнив позов ліквідатора «Дельта Банку» та визнав недійсною заяву «Яблуневого дару», що входить до складу найбільшої групи компаній виробників соків T.B. Fruit, про зарахування зустрічних односторонніх вимог. Про це повідомив Finbalance.

У заяві компанії йдеться що позичальник припинив погащати заборгованость по кредитному договору на 34 млн євро і за акредитивами на суму $38,4 млн.

Cуд вирішив, що заява виробника соків суперечить актам чинного законодавства. Причина — зобов’язання сторін за кредитом та акредитивами підлягають виконанню у різних валютах, євро та доларах, а отже вимоги не можна вважати однорідними.

Контекст

  • Влітку 2018 року Фонд гарантування провів «голландські» аукціони з продажу прав вимоги «Дельта Банку» за кредитними договорами з транспортною компанією «Танк Транс» і «Яблуневим даром», які пов’язані з групою T.B. Fruit Тараса Барщовського, на 6 млрд грн. Покупців не знайшлося, хоча ціну знизили до 1,2 млрд грн. «Дельта Банк» передав частину боргів компанії, яка виробляє соки, та «Танк Трансу» у заставу для Ощадбанку та Державній іпотечній установі.
  • У жовні цього ж року Фонд гарантування заявив, що напередодні визнання банку неплатоспроможним компанії, які пов’язані з «Танк Трансом» і «Яблуневим даром», висунули понад десять зустрічних вимог на 100 млн євро.
  • У лютому 2019 року Госпсуд Львівської області задовольнив позов ліквідатора «Дельта Банку» і визнав недійсною заяву «Яблуневого дару» про зарахування зустрічних односторонніх вимог і припинення сплати компанією боргу перед банком на 6,47 млн євро. У заяві також йшлося про припинення сплати «Дельта Банком» такої ж суми за акредитивами. Останні були видані банком Cargill Financial Services International Inc. Згодом права вимоги за ними перейшли до «Яблуневого дару».
  • У травні 2019-го Західний апеляційний госпсуд не задовольнив скаргу виробника соків і залишив без змін рішення Госпсуду Львівської області. Останній визнав недійсною заяву «Яблуневого дару» про припинення сплати боргу «Дельта Банку» у розмірі $13 млн.
Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини