США змусили нафту дорожчати

Автор

Ціни на нафту зростають п'ятий день поспіль через сильне падіння запасів «чорного золота» в США, а також через очікування інвесторів зниження процентних ставок з боку Федеральної резервної системи вперше з 2008 року, пише enkorr.

Вартість бареля жовтневої нафти Brent на 31 липня о 9:14 за Києвом склала $65,2 (+0,9%). Барель вересневої нафти WTI торгувався по $58,5 (+0,76%). Попередні торги за еталонами завершилися на рівні $64,6 і $58 відповідно.

«Ринок досить оптимістичний на фоні очікувань зниження процентної ставки. У результаті ми побачимо більший попит», — сказав директор з інвестицій Probis Group Джонатан Барратт.

Telegram Logo

За прогнозами Федерального комітету з відкритих ринків, процентна ставка за федеральними кредитними коштами знизиться на 0,25 процентних пункта з поточного рівня до діапазону 2%-2,25% річних, пише «Інтерфакс-Україна».

Крім того, котирування ф'ючерсів на рівень ставки припускають три зниження ставки до січня, включаючи липневе, і ще одне — в 2020 році. Інвестори також оцінюють шанси на зменшення ставки відразу на 0,5 п. п. приблизно в 25%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас аналітики рейтингового агентства Fitch вказують на те, що Федрезерв знизить ставку лише один раз у 2019 році, після чого ставка залишиться незмінною до кінця 2020 року.

Річ в тіму, що ВВП США зростає швидше, ніж очікується, а показники споживчих витрат та зростання зайнятості залишаються високими в умовах низького безробіття, стверджують експерти. Зниження ставки має знизити ці ризики.

Іншою причиною для зниження ставки може стати занадто низька інфляція. Як стало відомо у вівторок, індекс PCE Core (Personal Consumption Expenditures, Excluding Food & Energy), на який звертає увагу Федрезерв при оцінці ризиків інфляції, в червні виріс на 1,6% в річному вираженні при цільовому рівні в 2%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини