США дещо «амністує» Huawei

Міністерство торгівлі Сполучених Штатів Америки тимчасово видасть кілька додаткових ліцензій китайській компанії Huawei для поставки товарів загального призначення.

Про це повідомив глава Національної економічної ради Білого дому Лоуренс Кудлоу, передає Deutsche Welle.

«Міністерство торгівлі США тимчасово надасть ряд додаткових ліцензій на поставку товарів загального призначення. Ми не вважаємо, що ці випадки торкаються національної безпеки США», — сказав він.

Telegram Logo

Так американський чиновник прокоментував зроблену після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном заяву президента США Дональда Трампа про дозвіл концерну Huawei знову купувати американську продукцію.

Контекст

  • 29 червня США і Китай прийшли до перемир’я в торговельній війні. Домовленість дозволить торговим делегаціям держав розробити нову угоду. Трамп і Сі були змушені почати переговори, оскільки торгівельна війна впливала на економіку інших країн, крім США і Китаю. Продовження конфлікту могло б призвести до глобального уповільнення темпів розвитку світової економіки.
  • Раніше Китай закликав США припинити тиснути на китайські підприємства, включаючи Huawei.
  • Торгова війна між США і Китаєм почалася у 2018 році. Тоді країни обклали одна одну торговими податками на суму $68 млн.
  • У 2018 році Китай поставив товарів у США на $478 млрд, тоді як імпорт зі Штатів до Піднебесної склав $155 млрд.
  • Обмеження торкнулися глобального ланцюга поставок Huawei і створили в декількох американських компаніях (Google, Micron і Qualcomm) хитке становище. Apple, Microsoft, HP та інші техногіганти США виступили проти введення нових мит по відношенню до Китаю. Представники компаній і промислових підприємств попередили, що подальша ескалація конфлікту негативно позначиться на економіці Сполучених Штатів.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини