Facebook Pixel

Путін пообіцяв пустити газ «Турецьким потоком» до кінця року

До кінця року Росія почне постачання газу «Турецьким потоком» в обхід України. Про це заявив президент РФ Володимир Путін, передає УНІАН.

Роботи з будівництва «Турецького потоку» йдуть за графіком, заявив лідер Кремлю на спільній прес-конференції з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Quote«Виходимо з того, що вже до кінця року російський газ почне надходити турецьким споживачам», — зазначив Путін.

Після збільшення потужності «Турецького потоку» за рахунок другої гілки поставки будуть здійснюватися транзитом до Європи через територію Туреччини, підкреслив він.

Контекст

  • Москва хоче укласти з Києвом короткостроковий контракт на рік про транзит газу до Європи після закінчення поточної 10-річної угоди.
  • Водночас «Нафтогаз» пропонував «Газпрому» два варіанти транзитного контракту — на 10 років з прокачуванням 90 млрд кубометрів щорічно, та угоду про бронювання потужностей газотранспортної системи на 10 років на 60 млрд кубометрів.
  • ОБСЄ виступає проти «Північного потоку — 2» і «Турецького потоку».
  • «Газпром» вже побудував три чверті газопроводу «Північний потік — 2» дном Балтійського моря. Наразі будівництво завершено на 75% від загальної протяжності газопроводу.
  • Проект «Північний потік — 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його запуск, запланований на 2020 рік, можуть відкласти на 8 місяців через відсутність дозволу від Данії на прокладку газопроводу по її водам.
Telegram Logo
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини