Проблеми Boeing вдарять по Ryanair

Ірландський лоукостер визнав, що заборона на польоти Boeing 737 MAX може негативно позначитися на його розвитку і зростанні найближчою зимою і наступного літа. Це, насамперед, пов’язано з тим, що американська компанія не встигне поставити всі 58 лайнерів, які замовив Ryanair, через невизначеність із термінами відновлення польотів.

Детальніше

  • «Boeing сподівається, що сертифікаційний пакет буде представлений регуляторам до вересня, і незабаром після цього літаки повернуться в експлуатацію. Ми вважаємо, було б доречно планувати, що ця дата може зрушитися на кілька місяців, можливо, аж до грудня», — цитує агентство «Інтерфакс-Україна» главу Ryanair Майкла О’Лірі.
  • Крім того, літаки підвищеної місткості Boeing 737 MAX 200, які замовив лоукостер, ще не пройшли сертифікацію у США і Європі. Це може зайняти додатково ще два місяці.

Контекст

  • Проблеми у Boeing почалися після двох авіакатастроф за участю 737 MAX. Перша відбулася в Індонезії з літаком компанії Lion Air, коли загинуло 189 осіб. Друга — в Ефіопії, де розбився літак Ethiopian Airlines, що забрав життя ще 157 осіб. Після цього всі авіакомпанії, які закупили 737 MAX, відмовилися від його використання, а деякі замовники розірвали контракти.
  • Аналітик інвестиційного банку Jefferies Шейла Кахиаоглу повідомила, що у 2019 році Boeing поставить лише близько 236 моделей літаків, в той час як в 2018 році ця цифра склала 580 одиниць.
  • За даними Reuters, через скорочення виробництва лайнерів 737 MAX на 37% Boeing може втратити звання найбільшого у світі виробника літаків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини