Facebook Pixel

Помічник Дональда Трампа захищає «Мотор Січ» від китайців — WSJ

Джон Болтон, помічник президента США з нацбезпеки, намагається перешкодити купівлі Китаєм українського підприємства «Мотор Січ», так як це може дати Пекіну важливі оборонні технології. Про це повідомила The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Білому домі.

Нібито, співробітники Ради національної безпеки і посольства США в Києві зараз працюють над організацією зустрічі Болтона з керівником «Мотор Січі». WSJ зазначає, що розглядається питання продажу українського підприємства групи компаній, серед яких Beijing Skyrizon Aviation.

Контекст

  • 19 серпня стало відомо, що український уряд погодив продаж контрольного пакету акцій «Мотор Січі» компаніям з Китаю за умови, що вони нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму $100 млн, а блокуючі 25% акцій компании будуть передані держконцерну «Укроборонпром». Ці кошти – 2,8 млрд грн – були враховані ще при прийнятті закону про держбюджет на 2019 рік.
  • 14 серпня повідомлялося, що китайські корпорації Skyrizon і Xinwei Group можуть поступитися «Укроборонпрому» 25% акцій «Мотор Січі». На такий крок вони готові піти, аби завершити покупку, яку два роки тому заблокувала СБУ. Тоді спецслужба звинуватила В'ячеслава Богуслаєва у продажу 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.


Telegram Logo
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини