Заправники програли АМКУ. Перше рішення суду про змову мереж набуло чинності

Автор

Антимонопольний комітет виграв перший з десяти позовів, поданих учасниками ринку на рішення комітету про «змову» на ринку зрідженого газу ще в 2017 році. Рішення, яке 6 червня прийняв Північний апеляційний госпсуд за позовом компанії «ОККО-Рітейл», вже набуло чинності, передає профільне видання Enkorr.

Згідно з судовими матеріалами, після аналізу роздрібних цін шести операторів ринку АМКУ дійшов висновку, що «ОККО-Ритейл» та інші 9 компаній схожим чином підвищували роздрібні ціни на автогаз в серпні 2017 року, але при цьому об’єктивних підстав для такого підняття цін не було.

«Розмір коефіцієнтів кореляції між рядами роздрібних цін на зріджений вуглеводневий газ (ЗВГ), які встановлювали відповідачі у період липня-серпня 2017 року, свідчать про взаємозалежность цінових траєкторій, що є ознакою їх практично повної схожості», — говориться в рішенні суду.

Telegram Logo

Таким же чиним АМКУ обґрунтував «відсутність об’єктивних підстав для підняття ціни» — порівнявши динаміку роздрібних і закупівельних цін.

Відзначається, що відповідачі у справі підвищували ціни на рівні зі своїми конкурентами, не беручи до уваги закупівельні ціни ЗВГ у відповідний період як основний орієнтир під час формування роздрібних цін.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Аргументи учасників ринку, в тому числі «ОККО-Рітейл», що на рівень цін впливали інші об’єктивні фактори (як, наприклад, дефіцит ресурсу) Антимонопольний комітет і суд не прийняли до увагу.

У червні 2018 року АМКУ оштрафував п’ять операторів ринку на загальну суму 40,9 млн грн, звинувативши їх у змові на роздрібному ринку автогазу в серпні 2017 року. Найбільший штраф від АМКУ отримала група WOG — 14,7 млн грн, «Надія» була оштрафована на 11,9 млн грн, «ОККО» — на 6,4 млн грн, «БРСМ-Нафта» — на 4,5 млн грн, «Авантаж 7» — на 3,3 млн грн.

Всі п’ять учасників ринку, яких Антимонопольний комітет звинуватив у змові на ринку скрапленого газу і оштрафував на 41 млн грн, оскаржили це рішення в суді. На даний момент у суді розглядається 10 справ за позовами оштрафованих компаній. Кілька процесів відбуваються у закритому режимі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини