Facebook Pixel

Німецька Lufthansa обійшла санкції і працює в Криму – розслідування «Настоящего Времени»

Фото: flickr

Фото: flickr

В анексованому Росією Криму продовжує працювати і обходити міжнародні санкції пов'язана з німецькою Lufthansa кейтерингова компанія «Аеромар». І хоча контрольний пакет цієї компанії належить російському «Аерофлоту», майже половиною через ланцюжок компаній володіє саме німецький авіаперевізник.

Про це повідомив телеканал «Настоящее Время», який майже два роки вів розслідування спільно з антикорупційним проєктом «Муніципальний сканер».

Після анексії півострова в 2014 році кейтерингова компанія «Аеромар» відкрила в Севастополі філію. Вже у липні того ж року вона обслуговувала перший рейс спеціального льотного загону авіакомпанії «Росія».

Telegram Logo

Контрольний пакет акцій «Аеромара» – 51% – належить «Аерофлоту». Решта 49% через дочірні британські та німецькі компанії належать Deutsche Lufthansa.

d3319f67-f698-4311-8263-7f7eeff75fe2-w1597-n-r0-st1.png

Крім іншого сімферопольська філія «Аеромара» фігурує на офіційному сайті держзакупівель РФ. У 2015-му приміщення, яке вона орендує, відремонтували за держконтрактом за $38 тис.

Європейські санкції забороняють прямі інвестиції в туристичну та транспортну галузі анексованого Криму. Втім, офіційно встановити, чи вважається діяльність компанії, пов'язаної з Lufthansa, порушенням санкцій, може тільки Європейський суд. А скарга повинна надійти від органів, відповідальних за санкційний контроль в конкретній країні ЄС, тобто в Німеччині.

Телеканал направив запит в Мінфін Німеччини ще в квітні 2018-го, але відповіді до моменту публікації так і не отримав. Не відповів на запит і сам «Аеромар». Головний офіс Lufthansa обіцяв підготувати відповідь «максимально швидко», але через два тижні надіслав відмову.

«На жаль, ми не можемо прокоментувати ваш запит. Дякуємо за ваше розуміння», – написала в електронному листі Керстін Синтія Лау, директор з міжнародних комунікацій Lufthansa Group.

Втім, 9 грудня компанія оголосила про те, що в 2020 році має намір продати європейську частину кейтерингової компанії групи LSG.

Коментарі

Всі новини