Найбільший трубопровідний імпортер російського дизпалива зупинить поставки в Україну

Резервуари трудопровода «ПрикарпатЗахідтранс». Фото: «ПрикарпатЗахідтранс»

Резервуари трудопровода «ПрикарпатЗахідтранс». Фото: «ПрикарпатЗахідтранс»

Оператор трубопроводу «ПрикарпатЗахідтранс» Wexler Group заявив, що з 1 серпня зупинить імпорт дизельного палива з Росії в Україну. Своє рішення компанія пояснила тим, що Кабмін ввів спецмита на імпорт палива з цієї дати.

  • Wexler Group зазначила, що додаткові спецмита роблять подальші поставки палива трубопровідним транспортом економічно недоцільними. Компанія вже почала шукати альтернативні джерела поставок.
  • Імпорт дизпалива трубопроводом «ПрикарпатЗахідтранс» здійснюють понад 10 імпортерів, повідомили в «Консалтинговій групі А-95». На українські компанії групи Wexler («Анвітрейд», «Оптімусойл» і «Термінал ойл») за підсумками першого півріччя 2019-го припало 35% всього імпорту — 342 з 985,5 тис. тонн. Крім Wexler, великими імпортерами російського дизпалива трубопроводом є ОККО, WOG, Glusco, «Альянс Енерго Трейд». Їхні плани щодо «трубопровідного» імпорту в серпні поки що невідомі.

Контекст

  • Кабмін ввів спецмита на імпорт дизпалива і автогазу з Росії. Мито на дизпаливо складе 3,75% з 1 серпня і 4% — з 1 жовтня. Мито на автогаз складе 1,75% з 1 серпня і 3% — з 1 жовтня. Власне, мита стали відповіддю на розширення санкцій з боку Росії, яка обмежила експорт в Україну нафти, бензину та вугілля.
  • На думку експертів, обмеження позначаться на зростанні оптових цін, але навряд чи вдарять по кишенях автовласників через високу роздрібну маржинальність АЗС.
  • Крім терміналів «ПрикарпатЗахідтранс», існує ще два канали поставок російського дизпалива в Україну, які під дію мит не потрапили. Перший — це залізницею через російсько-український кордон, другий — перевалка трубопровідного дизпалива в залізничні цистерни на терміналі в Гомелі з подальшим заходженням на територію України з боку Білорусі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини