«Нафтогаз» знизив ціну на газ для населення у липні на 10,4%

Автор

Глава «Нафтогазу» Андрій Фаворов підписав розпорядження про зниження ціни на природний газ для населення у липні на 10,4%, повідомили у пресслужбі глави держави.

Цьому сприяло зниження оптових цін, яке відбулося через зростання пропозиції російського та американського скрапленого газу на європейському ринку, пояснив Фаворов.

За підрахунками представника президента у Кабміні Андрія Геруса, сумарне зменшення ціни газу за травень — липень складе близько 21%. Нова ціна газу на липень в повідомленні відсутня.

Telegram Logo

Раніше глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв повідомляв, що ціни на газ для населення у липні впадуть на 8% — до 5,8 тис. грн за тис. кубометрів без ПДВ, витрат на транспортування та послуги розподілу.

Окрім цього, Кабмін хоче прийняти протокольне рішення щодо звернення до Антимонопольного комітету, Рахункової палати, фіскальної та аудиторської служб щодо створення ними спільної групи, яка перевірятиме формування «Нафтогазом» ціни на газ.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

5 червня «Нафтогаз» зобов’язали у червні встановити ціну на газ для населення на рівні близько 8 тис. грн за 1 тис. кубометрів, у липні — 7,7 тис. грн. Таке рішення затвердив уряд на засіданні в середу, 5 червня. За словами Володимира Гройсмана, у червні компанія завищила ціни на газ для населення. Вони перевищують рівень ринкових цін. Щоб компанія не змогла зловживати своїм монопольним становищем, уряд розробив ще один нормативний документ.

14 червня «Нафтогаз» розрахував на червень нову ціну на природний газ, що відпускається для населення, встановивши її на рівні 5,553 тис. за 1 тис. кубометр (без урахування ПДВ, вартості доставки і націнки постачальника).

Ціна вперше була розрахована у відповідності до постанови уряду від 5 червня 2019 року. Згідно з документом, НАК повинен визначати ціну як найменше з чотирьох показників: ціна для комерційних споживачів за минулий місяць, середня митна вартість імпортного газу за попередній місяць, середньозважена ціна на Українській енергетичній біржі (УЕБ).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини