«Нафтогаз» оновив стратегію збільшення видобутку «державного» газу

«Нафтогаз» як власник «Укргазвидобування» вирішив оновити стратегію збільшення видобутку газу своєю «дочкою». Попередні плани — добувати 20 млрд кубометрів до 2020 року — визнані такими, які неможливо реалізувати. Хоча саме така мета була однією з трьох ключових умов підписання нового контракту з головою НАК Андрієм Коболєвим.

Оновлені цілі з видобутку газу презентував 22 липня директор з інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу» Андрій Фаворов. Основна причина невиконання попередньої Стратегії 20/20 – у виснажених родовищах, адже саме таких в портфелі «Укргазвидобування» переважна більшість.

«Наші родовища — це вичавлений лимон. Ми бурили нові родовища, але у нас природне падіння видобутку на 1,5 млрд кубів газу на рік, оскільки 75% наших родовищ виснажені на 87%", — зазначив Фаворов, якого цитує Liga.net. Для того щоб значно збільшити видобуток газу, компанія хоче отримати «достатню кількість» нових спецдозволів.

Telegram Logo

Необхідність корегування бізнес-стратегії у «Нафтогазі» пояснюють також глобальними змінами: падінням ціни на газ на світових ринках на понад 50% та зростанням постачання зрідженого газу (LNG) до Європи.

Оновлена стратегія, за даними пресслужби «Укргазвидобування», передбачає:

  • більше сейсміки та інтерпретації даних;
  • більше навчання та розвитку компетенцій персоналу;
  • фокус на бурінні ефективних свердловин;
  • більше рідких вуглеводнів;
  • підтримка базового видобутку.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Укргазвидобування» має намір зосередитися на проектах, які дозволять збільшити обсяг саме товарного газу та, як наслідок, наростити грошовий капітал.

«Нам не цікаві кубометри. Нам треба зменшити ризики при бурінні нових родовищ і збільшити ймовірність успішного буріння. Ми не збільшимо видобуток, але збільшимо прибутковість компанії», — сказав Фаворов.

Він стверджує, що зараз «Укргазвидобування» мала б близько 11-11,5 млрд кубометрів видобутого газу в рік, якби не бурила нові родовища і не інвестувала в модернізацію інфраструктури компанії. На це, за його словами, були витрачені 40 млрд грн протягом 2016-2018 років.

Більшість цих коштів (близько 60%) було витрачено на буріння, ще 30% — на модернізацію застарілих потужностей та розвиток компетенцій. Результатом таких капіталовкладень стало збільшення, як порівняти з 2015 роком, обсягів товарного газу на 1 млрд кубометрів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини