Facebook Pixel

«Нафтогаз» хоче віддати «Укрнафті» 17 мільярдів гривень

«Нафтогаз» вирішив заплатити 17,3 млрд грн «Укрнафті» за спірні 2,1 млрд кубометрів газу.

Такий намір компанія планує закласти до фінансового плану на 2019 рік, говориться в пояснювальній записці до документа, передають «Українські Новини».

У НАК вважають, що проведення даної операції несуттєво вплине на грошовий потік компанії, але призведе до нарахування додаткових операційних витрат.

Telegram Logo

Оскільки за результатами запланованої операції «Укрнафта» отримає прибуток в сумі 9,7 млрд грн НАК відбив 50% від цього прибутку в сумі 4,8 млрд грн на доходи від участі в капіталі.

Дану операцію «Нафтогаз» зможе провести після затвердження її Кабміном.

Контекст:

  • Борги «Укрнафти» перед Кабміном продовжують рости. Раніше уряд звернулося в Госпсуд Києва з вимогою стягнути з «Укрнафти» 1,5 млрд грн пені. Третіми особами виступають «Нафтогаз» та Мінекономрозвитку, ще одним позивачем — заступник генпрокурора.
  • Отримані від НАК кошти «Укрнафта» повинна використовувати виключно на повне погашення боргів перед держбюджетом, у тому числі штрафних нарахувань.
  • Раніше правління «Нафтогазу» вирішило повернути «Укрнафті» спірні 2 млрд кубометрів природного газу. Тим не менш, НАК не має можливості фізично передати цей газ, оскільки він вже був спожитий населенням.
  • 50%+1 акція «Укрнафти» належить «Нафтогазу», на 13,6% — компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited і 12,9% — Bordo Management Limited, які пов'язують з Ігорем Коломойським.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини