Facebook Pixel

Локдаун вихідного дня: які права порушує та як впливає на бізнес і українців

Кабмін ухвалив рішення щодо введення карантину «вихідного дня». Найбільше воно вплине на роботу ресторанів і сфери розваг. Також закриють кінотеатри та спортзали. Якщо ж ресторани та розважальні заклади не дотримуватимуться обмежень, то на них очікуватиме штраф від 17 тис. грн.

Однак займатися підприємницькою діяльністю, якої немає в списку забороненої, усе ще можна. Тобто є можливість надавати якісь індивідуальні послуги. Також відкритими залишаться церкви й інші культові місця.

Telegram Logo

Про це The Page розповіла членкиня Ради Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини, general counsel Atlantic Group, адвокатка Оксана Нагнічук.

Підтримка малого та середнього бізнесу під час карантину

Уряд пообіцяв підтримати малий і середній бізнес, однак скористатися цією підтримкою не надто просто. Головною проблемою для малого й середнього бізнесу буде збір усіх необхідних документів, які вимагає уряд, зазначила адвокатка.

Громадянам не можна буде відвідувати ресторани й розважальні центри, спортивні комплекси, кінотеатри. Відкритими залишаться тільки аптеки та продовольчі магазини.

Однак карантинні заборони обмежують право громадян на працю. Крім того, це обмежує можливість українців придбати одяг або просто відвідати торговий центр.

Штрафи за порушення карантину «вихідного дня» підприємцями

Нагнічук також зазначила, що під час першого локдауну «Епіцентр» назвав себе продовольчим супермаркетом попри те, що цей магазин підпадає під заборону. Цього разу він зробив так само.

Під час мітингу ресторатори заявили, що не збираються дотримуватися карантинних обмежень. Це дасть змогу накладати на них штрафи, передбачені Адміністративним кодексом.

Крім того, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає додаткові штрафи для підприємців у разі, якщо вони дозволяють своїм відвідувачам перебувати в закладі без масок або не вживають ніяких заходів, щоб вони їх носили.

Контекст. Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що у вихідні дні в Україні працюватимуть виключно аптеки, продовольчі магазини і транспорт.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини